LG 6 Motion TurboWash 2016 - pralki, które dogadają się z Twoim smartfonem

LG właśnie zaprezentowało na naszym rynku nową generację pralek. Mają innowacyjny silnik Direct Drive, ich bęben porusza się na 6 różnych sposobów, komunikują się ze smartfonem i mają wiele innych możliwości, których próżno szukać w tradycyjnych pralkach.

Dlaczego LG daje na nowe pralki aż 10 lat gwarancji?

Każda pralka ma silnik napędzający bęben. Różne jest jednak ich umiejscowienie oraz sposób przeniesienia napędu. W tradycyjnych pralkach, silnik znajduje się obok bębna, a ruch obrotowy przenoszony jest przy pomocy pasa. Mamy więc dużo ruchomych elementów mechanicznych, które mają to do siebie, że łatwo mogą ulec zużyciu, a w ostateczności — uszkodzeniu.

Taki rodzaj przeniesienia napędu, poza wyższą awaryjnością, generuje również nieporównywalnie wyższy poziom drgań i hałasu. Chyba nikt z nas nie chciałby mieć pralki żyjącej własnym życiem, hałasującej i skaczącej po łazience, prawda? ;)

Napęd bezpośredni — silnik Direct Drive

Odpowiedzią na pytanie postawione w poprzednim akapicie, jest silnik bezpośredni oparty na technologii Direct Drive. W nowych pralkach LG silnik nie używa pasa, tylko jest integralną częścią bębna — jednym połączonym zespołem. Jakie niesie to ze sobą zalety?

Przede wszystkim niezawodność. 10-letnia gwarancja, to coś niewiarygodnego w czasach, gdy większość producentów bawi się w tzw. planowe postarzanie produktów. Żyjemy w czasach jednorazowej elektroniki, a koreański gigant próbuje z tym walczyć.

LG gwarantuje 10 lat bezawaryjnej pracy silnika, sugerując przy tym, że prawdopodobnie wytrzyma on nawet… 22 lata. Właśnie taki wynik podała instytucja VDE, która bada żywotność różnych sprzętów. Imponujące!

To nie jedyna zaleta innowacyjnego napędu. Direct Drive to również bardzo cicha i stabilna praca. Pralka jest ledwo słyszalna i praktycznie w ogóle nie generuje wibracji — nawet przy szybkim wirowaniu bębna.

Bęben nowych pralek LG może poruszać się na 6 różnych sposobów

W typowej pralce, bęben się… kręci. W pralkach LG 6 Motion, może się on poruszać na aż 6 różnych sposobów (stąd nazwa). Poniżej widzicie ich schematyczną prezentację, a ja tylko powiem, że dzięki takiemu rozwiązaniu program prania jest lepiej dostosowany do konkretnych potrzeb (każdy program prania to odpowiednio dobrany zestaw różnych ruchów bębna). Pralka pierze więc dokładniej, szybciej oraz energooszczędniej.

TurboWash dla zabieganych i oszczędnych

Funkcja LG Turbowash skraca czas pełnego cyklu prania z 95 minut (typowy czas w przeciętnej pralce) do 59 minut. Co ważne, piorąc w tym trybie, zaoszczędzimy nie tylko cenny czas, ale również wodę (40 proc.) i energię elektryczną (15 proc.).

Znalazło się też coś dla zapominalskich

Ile razy zdarzyła Wam się sytuacja, w której uruchomiliście już pranie, po czym ni stąd ni zowąd znaleźliście brakującą skarpetkę do pary albo inną część garderoby, którą planowaliście wyprać, ale zapomnieliście wrzucić do pralki?

Nowe pralki LG umożliwiają zapauzowanie prania i dorzucenie brakujących ubrań. Drzwiczki pralki można otworzyć podczas prania w każdym programie. Zwolnienie ich blokady ma zająć maksymalnie 3 sekundy. Pozornie jest to drobiazg. Myślę jednak, że wielu osobom zaoszczędzi sporo czasu i nerwów.

Pralki LG wykorzystują parę dzięki technologii TrueSteam

Cząsteczki pary są 1600 razy mniejsze od cząsteczek wody. Ta właściwość fizyczna otwiera przed nami szereg nowych możliwości. Świetnie wykorzystywać to ma technologia TrueSteam.

Dzięki niej, odpowiednio aplikowana para o określonej temperaturze może usunąć z ubrań nie tylko wszystkie bakterie, ale również 99,98 proc. alergenów (tradycyjne pralki usuwają zazwyczaj niespełna 50 proc.). Funkcja ta nosi nazwę Allergy Care i przyda się zarówno dzieciom, jak i alergikom.

Kolejną parową funkcją jest Steam Refresh. Pozwala ona na szybkie (20 minut) odświeżenie zaległych w szafie, długo nieużywanych ubrań. Odpowiednio aplikowana para usunie zagniecenia i nieprzyjemne zapachy.

Ostatnią funkcją technologii TrueSteam jest Steam Softener. Rozwiązanie to pozwala na rezygnację z chemicznych zmiękczaczy wody. Wszystko to może zdziałać para. Tryb ten będzie więc idealny dla osób o wrażliwej skórze i małych dzieci.

Pralka i suszarka w jednym urządzeniu?

Niektóre modele z omawianej linii, mogą pełnić również rolę suszarki. Dzięki temu, otrzymujemy urządzenie 2w1, a więc oszczędzamy czas, energię, a przede wszystkim miejsce.

Dostępnych jest wiele cykli suszenia dostosowanych do potrzeb oraz rodzaju i ilości ubrań. Dzięki technologii Eco Hybrid możemy z kolei zdecydować, czy bardziej zależy nam na oszczędności wody, czy czasu. Każdy dostosuje więc pralko-suszarkę LG do własnych potrzeb.

Mamy smartfony. Pora na smart-pralkę?

Jak już wspomniałem, pralki LG mają 10 letnią gwarancję. Gdyby jednak zdarzyła się jakaś usterka, nie musicie dzwonić na infolinię i opowiadać co się stało. Wystarczy, że zbliżymy smartfona do odpowiedniego miejsca pralki (poprzez antenę NFC), a system automatycznie wykryje usterkę i prześle wszystkie potrzebne informacje do serwisu. Serwisant nie będzie więc musiał po przyjściu sprawdzać co się dzieje, tylko będzie przygotowany na konkretną naprawę. Smart Diagnosis wnosi więc wygodę używania sprzętu AGD na zupełnie nowy poziom.

Oprócz tego, specjalna aplikacja na Androida umożliwia nam wgranie nowych programów do pralki. Jest to więc rozwiązanie niezwykle przyszłościowe, gdyż nie musimy się ograniczać do tego, co jest wgrane do systemu pralki na samym początku.

Dobrym przykładem jest sytuacja, gdy w rodzinie pojawią się małe dzieci. Wtedy wystarczy, że pobierzemy z aplikacji na smartfonie program “Baby Care” i wgramy go do pralki, zbliżając smartfona do anteny NFC.

Funkcja ta będzie też przydatna dla tych, którzy lubią iść z duchem czasu i być na bieżąco ze wszystkimi modowymi trendami. Gdy na rynku pojawi się jakiś nowy materiał, w aplikacji LG pojawi się tryb odpowiedni do jego prania. Sprytne.

Podsumowanie

Pralki LG 6 Motion TurboWash to cały szereg rozwiązań, których próżno szukać w tradycyjnych pralkach. Począwszy od bardzo wysokiej kultury pracy zapewnianej przez napęd bezpośredni DirectDrive, poprzez bęben, który może się ruszać na wiele różnych sposobów, aż po łączność ze smartfonem. Wygląda na to, że że żyjemy w czasach, gdy również do pralek pasuje przedrostek “smart”.

Nowe pralki LG są już dostępne w polskich sklepach ze sprzętem AGD i w elektromarketach. Poniżej zamieszczam wszystkie dostępne modele wraz z ich cenami.

Pralki:

Pralko-suszarki:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

15.07, czyli Dzień bez telefonu komórkowego. Dziwne to święto Niezwykłe urządzenia: największe, najszybsze i najdroższe maszyny świata Julian Assange: drzazga w tyłku prezydenta. WikiLeaks ujawnia to, co władze chcą ukryć "Spagettifikacja". Co się stanie, jeżeli wpadniesz do czarnej dziury? Zmiana czasu. Dlaczego dwa razy w roku przestawiamy zegarki? Jak brzmi liczba pi? Długa historia płyty CD. Czy srebrny krążek ma jeszcze przyszłość? Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Rok 1984: 35 lat temu Macintosh rzucił wyzwanie Wielkiemu Bratu Rosyjski Air Force One. Tak wygląda wnętrze osobistego samolotu Władimira Putina To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Lotniskowiec z lodu. Projekt niezwykłego okrętu z czasów drugiej wojny światowej Konstruktor rzuca wyzwanie planowemu starzeniu. Lampa Dysona wytrzyma 37 lat Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Cuda techniki, które działają bez prądu Współczesne lotniskowce. Najpotężniejsze okręty, jakie kiedykolwiek pływały po morzach 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Jeden z nich to chińska podróbka. Potrafisz wskazać, który? Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych

Popularne w tym tygodniu:

"Black Pearl" w Polsce. Największy prywatny żaglowy jacht świata w porcie w Gdańsku Samoloty solarne. Nadchodzi rewolucja w lataniu?