Tunel składający się z 216 telewizorów LG OLED robi kosmiczne wrażenie! [wideo]

LG potrafi zaskoczyć. Specjalnie na potrzeby targów IFA, koncern wybudował ogromny tunel, który w idealny sposób wyeksponował wszystkie zalety nowej generacji telewizorów LG OLED. Zapraszam na wideo-relację!

Dlaczego OLED?

Telewizory OLED mają do siebie to, że ich piksele mogą zostać całkowicie zgaszone. Tak więc, gdy dana część obrazu powinna być czarna, odpowiednie piksle ulegają dezaktywacji. Dzięki temu czerń jest idealna i w ogóle nie świeci, jak ma to miejsce nawet w najdroższych telewizorach LED.

Na prawdziwej czerni możemy z kolei zobaczyć prawdziwe, wyjątkowo żywe barwy. Ich nasycenie i kontrastowość nie mają sobie równych. Tradycyjne telewizory nie są w stanie wygenerować obrazu o takiej jakości, gdyż nie pozwalają na to prawa fizyki. Możliwości OLED-ów są natomiast praktycznie nieograniczone.

Do opadu szczęki wystarczy 1 OLED, ale…

Co by było gdyby połączyć 216 paneli w jeden ogromny tunel? Każdy telewizor był zakrzywiony i miał 55 cali przekątnej. W sumie system składał się z 450 milionów pikseli, miał 15 metrów długości, 7,4 metra szerokości oraz 5 metrów wysokości.

Materiał na nich wyświetlany ukazywał czerwone kwiaty, głębiny oceanu, zorzę polarną oraz odległe galaktyki. Wszystko to wyglądało genialnie. Paradoksalnie, najbardziej imponujący był widok nocnego, rozgwieżdżonego nieba. Zastosowanie paneli OLED spowodowało, że kosmos był rzeczywiście czarny, a widoczne były tylko i wyłącznie gwiazdy… tysiące gwiazd.

Wszystko to możecie zobaczyć na przygotowanym przeze mnie materiale wideo. Problem tylko w tym, że jest to niewątpliwie jedna z tych rzeczy, które trzeba zobaczyć na własne oczy.

Nawet najlepsze kamery świata nie są w stanie pokazać magii, którą czuło się pod OLED-owym sklepieniem. Mimo wszystko do obejrzenia filmu zachęcam, gdyż w jego drugiej części dowiecie się również czym wyróżnia się najnowsza generacja telewizorów LG OLED.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

OnePlus TV. Wiemy, jak będzie wyglądać pilot TCL zwróci pieniądze za telewizor - nawet 1200 złotych! Nawet dziś ludzie nie rozumieją, że telewizor to nie tylko telewizja. 4K naprawdę ma sens Samsung JU7500: czy warto kupić zakrzywiony telewizor 4K? Telewizory LG OLED 4K z funkcją HDR są już blisko. Co powinieneś wiedzieć o tej technologii? Microsoft HoloLens i Halo 5: graj bez telewizora Grundig wraca do gry! Firma prezentuje 65VLO9790, 65-calowy telewizor OLED LG odsłania najnowszą linię telewizorów OLED oraz NanoCell na rok 2020 Pan Tadeusz ma problem z telewizorem OLED. "To ile według Sony mogę oglądać TVP Info?" 6 cech, jakie powinien posiadać współczesny telewizor Telewizory smart- czy warto? LG OLED 8K: Pierwszy taki telewizor w Europie sprzedano w Polsce