Tunel składający się z 216 telewizorów LG OLED robi kosmiczne wrażenie! [wideo]

LG potrafi zaskoczyć. Specjalnie na potrzeby targów IFA, koncern wybudował ogromny tunel, który w idealny sposób wyeksponował wszystkie zalety nowej generacji telewizorów LG OLED. Zapraszam na wideo-relację!

Dlaczego OLED?

Telewizory OLED mają do siebie to, że ich piksele mogą zostać całkowicie zgaszone. Tak więc, gdy dana część obrazu powinna być czarna, odpowiednie piksle ulegają dezaktywacji. Dzięki temu czerń jest idealna i w ogóle nie świeci, jak ma to miejsce nawet w najdroższych telewizorach LED.

Na prawdziwej czerni możemy z kolei zobaczyć prawdziwe, wyjątkowo żywe barwy. Ich nasycenie i kontrastowość nie mają sobie równych. Tradycyjne telewizory nie są w stanie wygenerować obrazu o takiej jakości, gdyż nie pozwalają na to prawa fizyki. Możliwości OLED-ów są natomiast praktycznie nieograniczone.

Do opadu szczęki wystarczy 1 OLED, ale…

Co by było gdyby połączyć 216 paneli w jeden ogromny tunel? Każdy telewizor był zakrzywiony i miał 55 cali przekątnej. W sumie system składał się z 450 milionów pikseli, miał 15 metrów długości, 7,4 metra szerokości oraz 5 metrów wysokości.

Materiał na nich wyświetlany ukazywał czerwone kwiaty, głębiny oceanu, zorzę polarną oraz odległe galaktyki. Wszystko to wyglądało genialnie. Paradoksalnie, najbardziej imponujący był widok nocnego, rozgwieżdżonego nieba. Zastosowanie paneli OLED spowodowało, że kosmos był rzeczywiście czarny, a widoczne były tylko i wyłącznie gwiazdy… tysiące gwiazd.

Wszystko to możecie zobaczyć na przygotowanym przeze mnie materiale wideo. Problem tylko w tym, że jest to niewątpliwie jedna z tych rzeczy, które trzeba zobaczyć na własne oczy.

Nawet najlepsze kamery świata nie są w stanie pokazać magii, którą czuło się pod OLED-owym sklepieniem. Mimo wszystko do obejrzenia filmu zachęcam, gdyż w jego drugiej części dowiecie się również czym wyróżnia się najnowsza generacja telewizorów LG OLED.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Telewizory smart- czy warto? Jaki telewizor 4K wybrać? Telewizory UHD dostosowane do potrzeb użytkownika Największe telewizory, które kupisz w sklepie Smart TV kultowej fińskiej marki. Nokia wchodzi na rynek telewizorów LG wprowadzi do sprzedaży telewizor microLED. Raczej nie dla zwykłych śmiertelników Świat w 2020 roku: bez telewizorów i smartfonów? Podoba mi się ta wizja! 3 tanie telewizory 65 cali. Wielki ekran w niewielkiej cenie Philips OLED+ 935. Najwyższa półka dla kinomaniaków Philips 7600: najlepszy telewizor 2015-2016 według EISA LG pokazał zwijany telewizor. Kosztuje przeszło 340 tysięcy złotych Sony KD-65A8. Ten telewizor to marzenie gracza LG podczas Euro 2016 kwestię naprawy telewizorów załatwiło po mistrzowsku

Popularne w tym tygodniu:

Samsung The Wall 2021, czyli telewizor o przekątnej 1000 cali