5 nowych seriali, które obejrzysz na Netflix po polsku

Lubisz seriale, ale przerażają cię wielosezonowe produkcje, na których obejrzenie musiałbyś poświęcić wiele tygodni? W tym tekście znajdziesz 5 polecanych przez nas seriali, które nadrobisz w kilka wieczorów, bo zadebiutowały najdalej w ubiegłym roku.

Netflix to usługa VOD, której aplikacje znajdziecie preinstalowaną m.in. na telewizorach LG OLED TV 4K 2016, LG Super UHD TV 4K 2016 oraz wielu starszych modelach. Nic dziwnego, bowiem LG jest jednym z rekomendowanych przez Netfliksa producentów telewizorów. Co warto obejrzeć? Poniżej garść przygotowanych przez nas seriali. Oczywiście wszystkie z polskimi napisami.

Stranger Things

Stany Zjednoczone, lata 80. W niewielkim miasteczku w stanie Indiana 12-letni chłopiec w niewyjaśnionych okolicznościach rozpływa się w powietrzu. Poszukiwania trwają, a mieszkańcy mają do czynienia z coraz dziwniejszymi zjawiskami.

"Stranger Things" to wyprodukowana przez Netflixa jedna z najgłośniejszych premier ostatnich lat. Serial jest dosłownie przesiąknięty klimatem lat 80., a opowiadana historia wciąga od pierwszych minut. Pierwszy sezon serialu składa się z ośmiu odcinków, które zostały opublikowane na Netfliksie jednego dnia.

Scream

Na YouTubie ląduje wideo ukazujące parę nastolatek w niedwuznacznej sytuacji. Wkrótce potem jedna z bohaterek filmu zostaje brunatnie zamordowana, a to tylko początek całej serii morderstw, którym mieszkańcy miasteczka Lakewood będą musieli stawić czoła.

Pamiętacie "Krzyk" Wesa Cravena? "Scream" to serial, który w luźny sposób nawiązuje do tego kultowego filmu. To nafaszerowany metahumorem młodzieżowy slasher. Pierwszy sezon składa się z 10 odcinków, a drugi z 12, z których ostatni zostanie opublikowany niedługo, bo 16 sierpnia.

Narcos

Pablo Escobar to pochodzący z Kolumbii baron narkotykowy, który dzięki przemytowi kokainy do USA i innych krajów stał się w latach 80. ubiegłego wieku jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Służby federalne zamierzają zlikwidować jego nielegalne interesy, co kończy się rozlewem krwi.

Serial oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Debiut drugiego sezonu zaplanowany jest na 2 września, dlatego macie czas, by nadrobić pierwszych 10 odcinków.

Better Call Saul

Serial, dzięki któremu poznajemy historię pechowego prawnika Saula Goodmana, a w zasadzie — jeszcze wtedy — Jamesa McGilla. Tak, tego samego, którego znamy z kultowego "Breaking Bad". "Better Call Saul" opowiada o wydarzeniach mających miejsce 7 lat przed dniem, w którym losy jego i Waltera White'a się skrzyżowały.

Pozycja obowiązkowa dla miłośników "Breaking Bad", którzy tęsknią za ulubionymi postaciami. Tak, przez "Better Call Saul" przewija się ich wielu.

Making a Murderer

W roku 1985 Steven Avery zostaje skazany na 32 lata więzienia. Wychodzi na wolność po 18 latach odsiadki, gdyż — jak się okazało — został skazany za gwałt, którego nie popełnił. Dwa lata później ponownie zostaje oskarżony, tym razem o morderstwo. Czy tym razem słusznie?

"Making a Murderer" to 6-krotnie nominowany do Emmy serial dokumentalny oparty o historię, która przed dekadą wstrząsnęła Ameryką.

Zobacz również:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii RTV:

Walkman skończył 40 lat! A ja testuję nowego. Test Walkmana A100, czyli odtwarzacza MP3 Odtwarzacze Blu-ray do 1000 zł HDMI 2.1 - co to jest i czemu to takie ważne LG OLED CX 48 cali - oto najmniejszy OLED giganta. Znamy cenę Najlepsze powerbanki, z którymi naładujesz smartfona poza domem Sony: zobacz 60 lat ewolucji telewizorów. Od ekranów tranzystorowych po 8K HDR: co to jest, co daje ten efekt i gdzie go znajdziemy? Samsung QLED – telewizory dla bezkompromisowych TCL X915 – telewizor 8K, który zrobi rewolucję w Twoim salonie Technologia smart home zamknięta w klimatyzatorze przenośnym Wyznania sprzedawcy elektroniki: „Mamy realizować politykę firmy, nie szczerze doradzać” HD - co to jest za rozdzielczość i gdzie ją zobaczymy

Popularne w tym tygodniu:

LG i telewizory OLED: produkcja wzrośnie o 50 proc. Możliwe, że będzie taniej Samsung ostrzega: będą problemy z produkcją telewizorów Gotowi na gorące lato z Samsung Neo QLED