LG SIGNATURE OLED G6 TV

LG SIGNATURE OLED G6 TV

LG OLED TV 4K 2016 już w Polsce. Jedyne takie telewizory na świecie

Kilka tygodni temu na polskim rynku zawitała nowa seria telewizorów LG Super UHD TV 4K na rok 2016. Teraz LG wyciąga asa w rękawie - technologię OLED.

W linii OLED TV 4K na rok 2016 znalazł się flagowy model południowokoreańskiego producenta — LG SIGNATURE OLED G6 TV, który zdobył nagrodę CES Best Innovation Award 2016 dla największej innowacji. Nowa seria obejmuje także modele z płaskimi i zakrzywionymi ekranami E6, C6 i B6.

Najlepsze technologie w jednym telewizorze

Każdy z nowym modeli ma 3 największe atuty, jakimi może się poszczycić nowoczesny telewizor.

  • OLED - typ matrycy zbudowanej z pikseli wydzielających własne światło. Brak dodatkowego podświetlenia zapewnia idealną głębię czerni, żywe kolory i nieskończone kąty widzenia.
  • HDR - technologia rozszerzająca rozpiętość tonalną wyświetlanego obrazu, która sprawia, że możliwe jest dostrzeżenie jeszcze większej ilości szczegółów zarówno w najjaśniejszych, jak i najciemniejszych obszarach. Telewizory LG wspierają oba dostępne standardy HDR: HDR Dolby Vision oraz HDR10.
  • 4K - wysoka rozdzielczość (3840 x 2160) gwarantująca zniewalającą ostrość obrazu.

Jeśli telewizor spełnia choć jedno kryterium z tej listy, jest dobrze. Trzy technologie w jednej obudowie sprawiają, że to najbardziej zaawansowane telewizory na świecie. Na tym nie koniec.

Wszystkim nowym telewizorom przyznano certyfikat ULTRA HD PREMIUM

Został on przyznany przez konsorcjum UHD Alliance. Certyfikat zapewnia, że produkty LG sprostały rygorystycznym wymaganiom organizacji dotyczącym między innymi rozdzielczości, szerokiego zakresu tonalnego, maksymalnej luminancji, poziomów czerni oraz szerokiej palety barw.

Nieskazitelne wzornictwo

Modele z półki premium LG OLED SIGNATURE G6 oraz LG OLED E6 zaprojektowano zgodnie z koncepcją wzorniczą Picture-On-Glass. Panel OLED w telewizorach z linii G6 ma zaledwie 2,57 mm grubości i został osadzony na tafli przezroczystego szkła. Z kolei układy elektroniczne przeniesiono do podstawy. Efekt? Wzmocniona konstrukcja jest jedynie czterokrotnie grubsza od karty kredytowej!

LG SIGNATURE OLED G6 TV

Projektanci nie zaniedbali także pozostałych telewizorów. Modele z zakrzywionymi i płaskimi ekranami Full Cinema Screen mają wyjątkowo smukłe ramki, które zostały pozbawione elementów mogących rozpraszać uwagę widzów.

Wysoka żywotność

Firma LG dopracowała technologię OLED do tego stopnia, że jej panele cechują się niespotykaną dotychczas żywotnością sięgającą do 100 000 godzin.

LG OLEDE6V

Wiemy, taką liczbę ciężko jest sobie wyobrazić. Dość więc wspomnieć, że oglądając filmy przez 8 godzin, panel nie straci swoich właściwości przez 30 lat.

Ponadprzeciętna jakość dźwięku

Telewizory OLED TV 4K to kolejne owoce współpracy firm LG oraz Harman/Kardon. Ich ekrany osadzono na designerskiej podstawie będącej jednocześnie listwą głośnikową z dodatkowymi głośnikami niskotonowymi i membranami skierowanymi w stronę widza.

Takie rozwiązanie ma zapewnić kinowe, głębokie brzmienie z jednoczesnym zachowaniem walorów estetycznych tych niesamowicie smukłych telewizorów.

Kiedy i za ile?

Najnowsze serie LG OLED TV B6 i E6 są już dostępne w Polskich sklepach. Serie C6 i LG OLED SIGNATURE G6 pojawią się w sierpniu 2016.

LG OLED 4K 2016
  LG OLEDB6V LG OLEDC6V LG OLEDE6V LG OLEDG6V
Wielkość ekranu: 55”/ 65” 55”/ 65” 55”/ 65” 65”/ 77”
Technologia obrazu: Perfect Black Perfect Black Picture-on-Glass Picture-on-Glass
Rozdzielczość: 4K (3840 x 2160) 4K (3840 x 2160)​ 4K (3840 x 2160)​ 4K (3840 x 2160)​
System Smart TV: webOS 3.0 webOS 3.0 webOS 3.0 webOS 3.0
System dźwiękowy: 4.0 Harman/Kardon, moc RMS 40W 4.0 Harman/Kardon, moc RMS 40W 2.2 Harman/Kardon Soundbar stand, moc RMS 40W 2.2 Harman/Kardon Soundbar stand, moc RMS 40W
Inne:

Blade Slim; HDR Dolby Vision; Cinema 3D

Blade Slim; HDR Dolby Vision; Cinema 3D Blade Slim; HDR Dolby Vision; Cinema 3D Blade Slim; HDR Dolby Vision; Cinema 3D

Sugerowane ceny detaliczne prezentują się następująco:

  • OLED65G6V — 32 999 zł;
  • OLED65E6V — 29 999 zł;
  • OLED65C6V — 24 999 zł;
  • OLED65B6V — 24 999 zł;
  • OLED55E6V — 21 999 zł;
  • OLED55C6V — 16 999 zł;
  • OLED55B6V — 15 999 zł.

Category Manager działu Home Entertainment w LG Electronics o telewizorach LG OLED TV 4K 2016

Marcin Kubiszak

"Marka LG weszła na kolejny poziom kreowania rynku i możemy śmiało powiedzieć, iż udało się stworzyć nową kategorię telewizorów – kategorię OLED, synonim niespotykanej jakości obrazu i eleganckiego wzornictwa. Zależy nam, by nasi konsumenci mogli cieszyć się bogatym spektrum możliwości domowej rozrywki, a nieustanne doskonalenie technologii OLED pozwala nam zmieniać tę wizję w rzeczywistość.".

Na warszawskiej premierze telewizorów OLED TV 4K 2016 pojawiliśmy się z kamerą, dzięki czemu wkrótce będziecie mogli obejrzeć naszą relację z tego wydarzenia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

LG pokazał zwijany telewizor. Kosztuje przeszło 340 tysięcy złotych Android TV w OnePlus TV będzie dostawać aktualizacje co najmniej przez 3 lata Samsung The Frame: telewizor jako dzieło sztuki i ozdoba salonu Jaki telewizor 4K wybrać? Telewizory UHD dostosowane do potrzeb użytkownika Tizen uwolniony przez Samsunga. Firma udostępni go partnerom do smart TV Xiaomi wprowadza telewizory na rynek europejski Sharp organizuje promocję. Kup telewizor, a smartfon dostaniesz gratis LG OLED 8K: Pierwszy taki telewizor w Europie sprzedano w Polsce Zobacz zdjęcia z polskiej premiery telewizorów LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016 LG OLED EG910V: tak wygląda przyszłość telewizorów? LG pokazuje telewizory SUPER UHD. Byliśmy na premierze! QLED czy Super UHD? Który telewizor będzie lepszy?

Popularne w tym tygodniu:

Pan Tadeusz ma problem z telewizorem OLED. "To ile według Sony mogę oglądać TVP Info?" Najpierw Samsung, teraz Philips. Wielu czekało na takie zmiany w telewizorach