LG Super UHD 4K – najlepszy telewizor na Euro 2016

Nowa linia telewizorów Ultra HD LG, która niedawno zadebiutowała także w Polsce, wydaje się wręcz stworzona do oglądania rozgrywek Euro 2016. Transmisje sportowe to jedno z największych wyzwań dla każdego ekranu, a seria LG potrafi mu znakomicie sprostać.

Telewizory linii Super UHD 4K, czyli UH950, H850 i UH770, to w tej chwili jedyne sprzęty wyposażone w technologię Dolby Vision. W połączeniu z najlepszymi matrycami IPS, a także funkcjami poprawiającymi kontrast i ostrość, zapewnia ona obraz tak bliski rzeczywistości i płynny, jak to tylko możliwe.

Sport – najlepszy probierz jakości telewizora

Nic nie pokazuje zalet nowych telewizorów lepiej niż transmisje piłkarskie. W przeciwieństwie do filmów, zdjęcia i montaż nie są tu z góry zaplanowane. Zwroty akcji mogą zmusić operatora i reżysera do nagłych ruchów kamery i chaotycznych cięć.

Nie zawsze da się pokazać akcję w optymalny sposób i zdarza się, że widz musi rozeznawać się w sytuacji, patrząc na szeroki plan. Piłka może więc momentami być niemal niewidoczna, zwłaszcza podczas szybkiego ruchu.

Problematyczny bywa także dźwięk. Podekscytowany komentator przekrzykujący doping z trybun, mówiący pospiesznie i nie zawsze wyraźnie, staje się chwilami niezrozumiały. W rezultacie tylko najlepsze telewizory pozwolą nam poczuć się tak jakbyśmy byli na trybunach.

Idealnie wyraźny obraz

Nowa linia LG to oczywiście telewizory 4K. Ultrawysoka rozdzielczość sprawia, że piłkarze są doskonale widoczni i rozpoznawalni nawet w szerokich planach. Dzięki czterokrotnie bardziej dokładnemu obrazowi (w porównaniu z FullHD) nigdy nie zastanawiamy się, gdzie jest piłka, ani nie czekamy na powtórkę w zbliżeniu, by zorientować się, co się właściwie stało.

Odległość kamery od piłkarzy nie stanowi zresztą problemu. Telewizory LG Super UHD 4K mają funkcję Magic Zoom, umożliwiającą pięciokrotne powiększenie wybranego fragmentu obrazu bez widocznej utraty jakości. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby znaleźć się bliżej akcji, nawet jeśli reżyser transmisji chce nam pokazywać panoramę.

Rozgrywki Euro najlepiej ogląda się w towarzystwie, ale jeśli widzów jest sporo, nie wszyscy mogą usiąść na wprost telewizora. Panel IPS Quantum 4K zapewnia niemal 180-stopniowy kąt widzenia, dzięki czemu nawet osoby siedzące z boku będą doskonale widziały każdy szczegół.

Soczyste i naturalne kolory

Za sportowe emocje w dużej mierze odpowiada oprawa imprezy i jej atmosfera. Dzięki funkcjom HDR Super, HDR Dolby Vision i HDR 10 – zgodnym ze standardami największych wytwórni filmowych – zobaczymy kolory takie same, jakie widzielibyśmy, będąc na stadionie.

Każda klatka obrazu jest na bieżąco analizowana i korygowana barwnie, aby jasność i paleta barw odpowiadały temu, co rejestruje ludzkie oko. Matryce nowych telewizorów LG są w stanie wyświetlić ponad miliard kolorów, więc możemy być pewni, że nie zatraci się żaden subtelny szczegół.

Żywej kolorystyce towarzyszy zadziwiająca głębia obrazu, osiągnięta dzięki technologiom ColorPrime Plus i Contrast Maximizer, pozwalającym m.in. rozróżnić elementy na pierwszym planie od znajdujących się w tle.

Nieporównywalna płynność obrazu

Dynamika sportu przez długi czas stanowiła dla telewizorów jedno z największych wyzwań. Błyskawiczny ruch piłki, po którym następował szybki obrót kamery, prowadził do rozmazania obrazu. W rezultacie trudno było nadążyć za nagłym zwrotem akcji. To wina niskiej częstotliwości odświeżania.

Seria LG Super UHD 4K została wyposażona w odświeżanie TruMotion 240Hz, dzięki czemu zawsze pozostaje idealnie ostry. Wrażenie płynności jest niezwykłe – wszak widzimy aż 240 klatek na sekundę.

Dla porównania: filmy w kinach są wyświetlane w 24 klatkach na sekundę, a wrażenie zwiększonej płynności daje już 48 klatek. Mając ich jeszcze pięciokrotnie więcej, nie gubimy żadnego detalu nawet przy bardzo szybkim ruchu.

Zawsze czysty dźwięk

Za system nagłośnienia w telewizorach Super UHD 4K odpowiada firma Harman/Kardon, produkująca sprzęt audio klasy premium. Nowa seria LG została wyposażona – jako pierwsza w historii – w funkcję cyfrowej korekcji akustyki pomieszczenia. Jej wykorzystanie sprawia, że dźwięk nie jest zniekształcany przez elementy otoczenia.

Podczas transmisji doskonale sprawdza się także Czysty Głos III, czyli rozwiązanie pozwalające uwydatnić mowę i wyodrębnić ją od dźwięków tła. W rezultacie komentatorzy nie będą zagłuszani trąbieniem wuwuzeli czy donośnym śpiewem kibiców. Głos Borka czy Szpaka będzie wyróżniał się na każdym tle.

Polska gola!

Telewizory LG Super UHD 4K są już dostępne w polskich sklepach, zostało więc wystarczająco dużo czasu, by przygotować się na największą tegoroczną imprezę dla fanów sportu.

Mamy nadzieję, że będziemy obserwować w Ultra HD, na dużym ekranie i w miliardzie barw, jak spełnia się marzenie Jacka Gmocha.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

OnePlus TV. Nowy telewizor będzie miał 55 cali i panel QLED Samsung JU7500: czy warto kupić zakrzywiony telewizor 4K? Xiaomi Mi Full Screen TV Pro - nowa seria telewizorów od Xiaomi Przyszłość należy do telewizorów? Nieprawda. Nawet streaming i Netflix im nie pomogą LG EG910V - najlepszy 55-calowy telewizor, jaki możesz kupić [test] Telewizory LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016 już w Polsce. Byliśmy na premierze Największe telewizory, które kupisz w sklepie Toshiba 65X9763: flagowy telewizor OLED 4K już jesienią trafi do Europy Loewe Bild 5 OLED: nowoczesny telewizor 4K z HDR w stylistyce retro Sony XE93, XE90 i XE80: nowe telewizory 4K HDR są już dostępne w polskich sklepach LG podczas Euro 2016 kwestię naprawy telewizorów załatwiło po mistrzowsku Android TV w OnePlus TV będzie dostawać aktualizacje co najmniej przez 3 lata

Popularne w tym tygodniu:

Xiaomi wprowadza telewizory na rynek europejski