Telewizory LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016 już w Polsce. Byliśmy na premierze

Tuż przed Euro 2016 do polskich sklepów zmierzają nowe linie telewizorów LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016. Wybraliśmy się na ich premierę.

Na warszawskim wydarzeniu, które odbyło się na Stadionie Narodowym, nie mogło oczywiście zabraknąć nowego ambasadora LG, czyli Kuby Błaszczykowskiego. Nie krył on podekscytowania nowymi telewizorami.

Cieszę się z możliwości reprezentowania LG w Polsce, łączy nas ogromna pasja do tego co robimy na co dzień. Razem tworzymy zgrany zespół, w którym ja dam z siebie wszystko, aby dostarczyć ogromnych emocji na boisku, a LG zaprezentuje moje starania w doskonałym, mistrzowskim klimacie, na mistrzowskich telewizorach.

Kuba Błaszczykowski

Korzystając z okazji przeprowadziliśmy z Kubą Błaszczykowskim krótki technologiczny wywiad, który w formie wideo znajdziecie na naszym blogu już jutro. Tymczasem przyjrzyjmy się nowym produktom LG.

Poznaj telewizory SUPER UHD 4K i UHD 4K

Firma LG przygotowała aż 8 serii telewizorów z ekranami o przekątnych od 40 po 75 cali. Urządzenia wyposażono w udoskonalone technologie poprawiające jakość obrazu takie jak panel IPS Quantum 4K oraz funkcje HDR Super z technologią HDR Dolby Vision oraz HDR 10.

HDR Super to najwyższy standard HDR na świecie

O zaletach technologii HDR, która pozwala na uzyskanie szerszej palety barw, pisaliśmy już w tym artykule. HDR Super zastosowany w najwyższych modelach LG Super UHD TV 4K (UH950, UH850 oraz UH770) to jej najdoskonalsza odmiana, która zgodna jest ze standardem Dolby Vision HDR preferowanym przez największe studia filmowe.

LG nieustannie rozwija technologie obrazu, aby zapewnić naszym widzom jeszcze bogatsze wrażenia i emocje. Jesteśmy przekonani, że nowa linia TV umocni pozycję LG, jako synonimu wysokiej jakości obrazu wiernie oddającego rzeczywistość, w wygodnej formie funkcjonalności Smart TV. A do tego stanie się ikoną stylowego wzornictwa.

Marcin Kubiszak — Category Manager działu Home Entertainment w LG

Standard Dolby Vision w czasie rzeczywistym analizuje każdą kolejną klatkę filmu dostosowując optymalne parametry wyświetlania. Warto odnotować, że telewizory LG Super UHD są w stanie obsługiwać zarówno standard HDR Dolby Vision jak i HDR 10, co nie jest możliwe w przypadku telewizorów kompatybilnych tylko z formatem HDR 10

Technologia HDR Super firmy LG sprawia, że da się dostrzec jeszcze więcej szczegółów zarówno w najjaśniejszych, jak i najciemniejszych obszarach obrazu. Innymi słowy, zakres jasności oraz barw jest rozszerzony do tego stopnia, że staje się bardzo zbliżony do zakresu tonalnego oka ludzkiego.

Co więcej, zastosowano także specjalny konwerter przekształcający standardowy obraz na obraz HDR. Dzięki temu można się cieszyć wyższą jakością obrazu nawet w przypadku treści, które zostały stworzone w innym formacie.

Jeszcze więcej technologii

Na jakość wyświetlanego obrazu pozytywny wpływ mają także takie rozwiązania jak:

  • ColorPrime Plus - technologia poszerzająca paletę barw, co umożliwia uzyskanie żywego, bardziej realistycznego obrazu o większej głębi.
  • Billion Rich Colors - dzięki 10-bitowemu przetwarzanie obrazu matryca jest w stanie wyświetlić na ekranach telewizorów LG Super UHD 4K ponad miliard różnych kolorów, a ich jakość jest niezależna od kąta widzenia.

Mało? Topowe modele UH950,UH850 czy UH770 uzbrojono ponadto w:

  • True Black Panel - autorska technologia LG, która redukuje refleksy i zwiększa kontrast;
  • Contrast Maximizer - rozwiązanie, które dzięki wyraźnemu rozróżnieniu obiektów znajdujących się na pierwszym planie od tych w tle, pozwala uzyskać wyższą głębię obrazu.

LG SUPER UHD 4K to też piękne wzornictwo

Projektanci LG zadbali o to, aby telewizory firmy zdobiły mieszkanie nawet wtedy, gdy są wyłączone. Wrażenie robi ich smukłość (w przypadku modelu UF9500 jest to zaledwie 6,6 mm) oraz połączenie panelu z obudową w jednolitą całość.

Miłośnicy minimalizmu bedą wniebowzięci, bo obudowy nie skrywają żadnych rozpraszaczy i wodotrysków.

Wysokiej jakości dźwięk gwarantowany przez firmę Harman/Kardon

Nowe telewizory z linii Super UHD to kolejne owoce współpracy LG z renomowaną marką Harman/Kardon słynącą z produkcji sprzętu audio klasy premium. Przed wydaniem certyfikatu, zostały one poddane rygorystycznym badaniom, dzięki którym dźwięk został dostosowany do wysokich kryteriów oceny Harman/Kardon.

Nowa linia telewizorów LG Super UHD TV 4K obejmuje serie UH950, H850 oraz UH770, a linia UHD TV 4K obejmuje serie UH750, UH660, UH650, UH630, UH610 serie UH750, UH660, UH650, UH630, UH610.

Telewizory LG uzbrojono ponadto w pierwszy na świecie algorytm bezprzewodowej cyfrowej korekcji akustyki pomieszczenia, dzięki czemu dźwięk płynący z głośników telewizora nie jest zniekształcany przez jego otoczenie. Flagowe modele oferują także dodatkowe funkcje takie jak algorytm HiFi Audio, bezprzewodowa synchronizacja dźwięku z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth czy Czysty głos III, który eliminuje dźwięki tła oraz uwydatnia mowę, dzięki czemu dialogi filmowe czy wiadomości są jeszcze wyraźniejsze.

webOS po raz trzeci

Autorski system LG Smart TV oznaczony numerkiem 3.0 wnosi sporo ciekawych rozwiązań i udoskonaleń. Wśród nich warto wymienić:

  • Magic Zoom - funkcja pozwalająca powiększać słabo widoczne obiekty lub litery nawet o 500% bez pogarszania jakości obrazu;
  • Magic Mobile Connection - funkcja umożliwiająca przesłanie obrazu ze smartfona do telewizora bez konieczności konfigurowania skomplikowanych ustawień.

Kiedy?

Właściwie już, bo pierwsze modele LG Super UHD TV 4K oraz UHD TV 4K zaczęły się pojawiać w polskich sklepach w połowie kwietnia, a ich dostępność jest sukcesywnie rozszerzana. Polecamy wybrać się do największych sieci handlowych i zobaczyć nowe telewizory na żywo, bo jakość obrazu naprawdę zwala z nóg.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Flagowy telewizor LG EG9600 w teście porównawczym zmasakrował konkurenta ze stajni Samsunga LG EG910V - najlepszy 55-calowy telewizor, jaki możesz kupić [test] Android TV? Telewizory doczekały się realnej zmiany na lepsze Thomson 50UA6406: 50" telewizor smart TV 4K za mniej niż 2000 zł Telewizory CRT jeszcze wrócą. Tak jak NES i inne stare technologie 8 prób 55-calowego telewizora LG 55UF850 - test i recenzja Samsung liderem na polskim rynku telewizorów LG Super UHD 4K – najlepszy telewizor na Euro 2016 Zobacz zdjęcia z polskiej premiery telewizorów LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016 Tunel składający się z 216 telewizorów LG OLED robi kosmiczne wrażenie! [wideo] Doczekaliśmy się telewizora idealnego? Test OLED-a 4K LG EG960 Samsung JU7500: czy warto kupić zakrzywiony telewizor 4K?

Popularne w tym tygodniu:

Smart TV kultowej fińskiej marki. Nokia wchodzi na rynek telewizorów Canal+ z nowym kanałem 4K. Fani sztuki będą zachwyceni