LG SUPER UHD - nowa linia telewizorów debiutuje na CES 2016

Portfolio telewizorów LG 4K zostało właśnie rozszerzone o cztery zaawansowane technologicznie modele zamknięte w bardzo smukłych obudowach LG Ultra Slim.

Najwyżej pozycjonowane nowości to telewizory UH9500 (65 cali) i UH9550 (86 cali). Mają one najlepsze na rynku panele IPS, które wsparto kilkoma kluczowymi technologiami:

  • True Black Panel - autorska technologia LG, która redukuje refleksy i zwiększa kontrast wyświetlanego obrazu;
  • Contrast Maximize - tryb, który dzięki wyraźnemu rozróżnieniu obiektów znajdujących się na pierwszym planie od tych w tle, pozwala uzyskać wysoką głębię obrazu;
  • HDR Plus - rozwiązanie dbające o to, by wyświetlany obraz jak najwierniej odzwierciedlał rzeczywistość;
  • LG ULTRA Luminance - technologia zwiększająca kontrast pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami, co pozwala uzyskać mocniejszy efekt HDR;
  • ColorPrime Plus - tryb wykorzystujący poszerzone spektrum kolorów, dzięki czemu ekran jest w stanie wyświetlić szerszą gamę barw i odcieni, jednocześnie sprawiając, że obraz nabiera głębi i realizmu;
  • Billion Rich Colors - funkcja, która za sprawą 10-bitowej matrycy i 10-bitowej mocy przesyłania sygnału pozwala wyświetlić ponad miliard kolorów.

Warto odnotować, że dzięki portom HDMI ze wsparciem trybu HDR oraz konwersji SDR-to-HDR możliwe jest wyświetlanie materiałów z dowolnego źródła w jakości zbliżonej do HDR. O zaletach tej technologii mogliście poczytać tutaj.

Jeśli chodzi o walory wizualne, w 65-calowym modelu UH9500 zmniejszono lukę między matrycą ekranu a obudową, dzięki czemu grubość ekranu to zaledwie 6,6 mm. O nagłośnienie zadbała natomiast firma Harman/Kardon. Ponadto funkcja LG Magic Sound Tuning analizuje otoczenie i dostosowuje brzmienie do aktualnie odtwarzanych treści.

Modele UH8500 (65 cali) i UH8550 (75 cali) oferują dokładnie te same funkcje, ale cechują się nieco innym wzornictwem.

Wierzymy, że nasze najnowsze telewizory SUPER UHD z funkcją HDR, nie tylko wstrząsną całą branżą, ale również trafią do serc konsumentów na całym świecie. Jesteśmy jedyną spółką, która działa dwutorowo – rozwijamy zarówno technologię OLED, jak i IPS, co pokazuje, że nie stawiamy jednego wyświetlacza nad innymi.

LG zadbało również o treści; w Las Vegas Koreańczycy poinformowali o nawiązaniu współpracy z wieloma dostawcami filmów HDR. Lista partnerów obejmuje m.in. firmy Netflix, Amazon, YouTube, Twentieth Century Fox, a nawet NASA. Słowem — będzie co oglądać.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Reklamy telewizorów: dziś takie same jak 70 lat temu. A za 10 lat? Największe telewizory, które kupisz w sklepie Samsung liderem na polskim rynku telewizorów QLED czy Super UHD? Który telewizor będzie lepszy? Internet miał zabić telewizję. Sprawił, że stała się dużo lepsza Xiaomi wprowadza telewizory na rynek europejski LG EG910V - najlepszy 55-calowy telewizor, jaki możesz kupić [test] Xiaomi wprowadza telewizory do polskiej oferty. 4K i HDR w 55 calach z Android TV w niskiej cenie 3 tanie telewizory 65 cali. Wielki ekran w niewielkiej cenie Po smartfonach przyszedł czas na telewizory. Chińczycy z Realme szykują SmartTV 5 superdrogich telewizorów: wielkie ekrany, OLED, UHD, Quantum Dot i AmbiLux LG pokazuje telewizory SUPER UHD. Byliśmy na premierze!

Popularne w tym tygodniu:

TCL zwróci pieniądze za telewizor - nawet 1200 złotych!