LG SIGNATURE - oto pierwsi przedstawiciele luksusowej rodziny produktów LG

Podczas rozpoczynających się właśnie w Las Vegas targów CES 2016, firma LG zaprezentowała nową serię urządzeń z najwyższej półki. Oto LG SIGNATURE.

O linii LG SIGNATURE po raz pierwszy usłyszeliśmy kilka dni temu, ale wówczas na jej temat ujawniono niewiele. Teraz kotara tajemnicy opadła do końca. Przyjrzyjmy się więc pierwszym produktom wchodzącym w skład nowej serii.

LG SIGNATURE OLED TV

Temu urządzeniu na CES 2016 przyznano tytuł „Best of Innovation” głównie za sprawą eleganckiego designu. Opracowana przez LG koncepcja Picture-on-Glass polegająca na umieszczeniu wyświetlacza na szklanym panelu sprawia, że cała konstrukcja jest niezwykle minimalistyczna i ultracienka (grubość telewizora to raptem 2,57 mm!). Urządzenie wyzbyte jest jakichkolwiek zbędnych upiększaczy, które mogłyby odciągać uwagę od filmu; obraz dosłownie wyświetlany jest na 77-calowej tafli szkła. Listwę głośnikową ulokowano pod ekranem i również w jej przypadku projektanci zadbali o to, by wzornictwo było nieinwazyjne i spójne.

Od strony technologicznej pomyślano o opisywanej przez nas jakiś czas temu technologii HDR, funkcji kontrolowanego podświetlania pikseli Pixel Dimming, 10-bitowej matrycy i 10-bitowej mocy przetwarzania sygnału, technologii ColorPrime Pro oraz nowej wersji systemu webOS o oznaczeniu 3.0.

Warto odnotować, że UHD Alliance przyznała telewizorowi LG SIGNATURE OLED TV certyfikat Ultra HD Premium świadczący o tym, że urządzenie spełnia rygorystyczne normy dotyczące m.in. rozdzielczości, jakości technologii HDR, luminacji, poziomów czerni, gamy kolorów oraz czystości dźwięku.

LG SIGNATURE TWIN Wash

Kolejna generacja zaprezentowanej w ubiegłym roku pralki LG Twin Wash. Ładowane od przodu urządzenie cechuje się 24-calowym wsadem oraz dodatkowym pojemnikiem MINI Wash na oddzielne pranie.

Pralkę uzbrojono w dotykowy, okrągły panel Quick Circle User Interface. Wbudowano go w szklane drzwi pod kątem 17 stopni, co ma umożliwić wygodną obsługę również w pozycji stojącej. System Push Open umożliwia otwieranie drzwi po delikatnym naciśnięciu, a mechanizm LG Centum System zwiększa wytrzymałość i energooszczędność urządzenia. Pomyślano również o specjalnym systemie zawieszenia bębna, który minimalizuje wibracje oraz hałas wydzielany podczas prania. Całość pokryto emaliowaną powłoką chroniącą powierzchnię przed odciskami palców i korozją.

Lodówka Door-in-Door

Linia LG SIGNATURE obejmie także nową wersję docenionej wieloma nagrodami pralki Door-in-Door, którą wzbogacono o funkcję Knock-On. Teraz wystarczy stuknąć półprzeźroczystą komorę lodówki, by jej wnętrze rozświetliło się ujawniając zawartość bez konieczności otwierania drzwi. Takie rozwiązanie ogranicza użycie energii potrzebnej do wyrównania temperatury w lodówce. Intensywność chłodzenia dostosowywane jest zresztą automatycznie do ilości przechowywanych produktów.

Co jeszcze ciekawsze, za sprawą funkcji Auto Door Open drzwi mogą otwierać się automatycznie, gdy ktoś się do nich zbliży. Tryb ten doceni zapewne każdy, kto choć raz próbował otworzyć lodówkę trzymając oburącz ciężkie naczynie z pieczenią.

LG zapewnia również, że dzięki przemyślanej konstrukcji sprężarki, tarcie wewnątrz tłoka zminimalizowane zostało do minimum, co ma się przełożyć na niezawodną prace przez wiele lat. Producent daje na swoją lodówkę 10-letnią gwarancję.

Nowy oczyszczacz powietrza

Ten produkt ma do zaoferowania funkcję Aqua-Cyclone, dzięki której oczyszczacz eliminuje zanieczyszczenia i szkodliwe substancje chemiczne przy użyciu wody zapewniając przy okazji odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu. Z kolei wymienialne filtry można własnoręcznie wyjmować, myć i ponownie wykorzystywać nawet przez 10 lat.

Jako że zanieczyszczenia są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem, LG zadbało także o wskaźnik LG Smart PM1.0, który w czytelny sposób informuje o stężeniu drobnych cząstek pyłu. Ponadto panel oczyszczacza jest przeźroczysty, co pozwala przyjrzeć się procesowi filtrowania.

Naszą nadrzędną zasadą jest trzymanie się głównych idei naszych produktów – od etapu powstania pomysłu, aż po wrażenia, jakie będą mieli nasi konsumenci. Linia LG SIGNATURE jest uosobieniem tego, co jest najważniejsze dla marki LG. Mamy nadzieję, że nasza filozofia jest w niej widoczna, szczególnie dla konsumentów, którzy potrafią docenić produkty wysokiej jakości stworzone przez silne marki.

Jak wrażenia? Każdy z produktów nafaszerowany został najbardziej zaawansowanymi technologiami dostępnymi na rynku, ale na mnie największe wrażenie zrobił genialnie wyglądający telewizor OLED oraz… lodówka. W życiu bym nie pomyślał, że na widok lodówki pomyślę "chcę to!", ale jednak podświetlane od wewnątrz półprzeźroczyste i automatycznie otwierane drzwi robią robotę.

Sprzedaż urządzeń z luksusowej linii LG SIGNATURE na kluczowych rynkach Ameryki Północnej, Azji oraz — oczywiście — Europy rozpocznie się wkrótce.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Miniaturowe głośniki, które zabierzesz wszędzie! Czym zastąpić choinkę? Najostrzejsze więzienia na świecie [cz. 1]. Supermax i nie tylko Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Przejażdżka najszybszym roller coasterem świata [wideo] Co zobaczyliśmy w kosmosie w 2010? Latający spodek wylądował BenQ Joybook U121 Eco – netbook z 11,6” z podświetleniem LED Pewex - raj utracony Nowy MacBook Pro od środka. Retina potwierdzona! Cyfrowy aparat dla Golfistów!

Popularne w tym tygodniu:

Allegro uruchamia własne "paczkomaty". Dostawa już następnego dnia Takiego makaronu świat nie widział. Powstał w laboratorium Drony policyjne pod Warszawą. Uchwycą każde wykroczenie na drodze Długie terminy do fryzjera? Naukowcy mają rozwiązanie Skóra węża zainspirowała naukowców. Dzięki niej chcą tworzyć bezpieczniejsze budynki