Poznaj LG TurboWash, czyli energooszczędne pralki dla... geeków

Jeśli zrobienie prania to dla Ciebie czarna magia, ale ze smartfonem radzisz sobie znakomicie, to spodobają się nowe pralki LG z serii TurboWash.

LG TurboWash

LG TurboWash (LG)

Robienie prania to nadal dla wielu osób prawdziwa udręka i naprzeciw takim problemom wychodzi LG, które zaprezentowało na polskim rynku nową serię pralek TurboWash. Ich elementem wyróżniającym jest — uwaga — łączność NFC, która pozwala na sparowanie z telefonem. Dzięki temu każdy geek i maniak nowych technologii poczuje się jak w domu.

NFC, czyli jak pralka "rozmawia" ze smartfonem

Łączność NFC znana jest ze smartfonów lub różnych inteligentnych gadżetów. Dzięki niej mogą się one ze sobą komunikować i wymieniać informacjami. Dokładnie tak samo działa to w nowych pralkach LG. Zamiast zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego trybu prania, wystarczy przyłożyć telefon z aplikacją LG Smart Laundry. Tam można znaleźć porady dotyczące prania, dostosować odpowiednie programy do swoich potrzeb oraz natychmiastowo uzyskać pomoc serwisu. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu można ściągnąć 9 dodatkowych programów dla pralki. Dla wielu najważniejsza będzie prostota. Jeśli np. będziesz chciał przeprać ubrania po treningu, to wybór "szybkiego odświeżania" sprawi, że w 20 minut znikną nieprzyjemne zapachy.

Potrzebne aplikacje znajdziecie poniżej:

Dzięki trybom świetnie się ona nadaje dla bardzo różnych osób

LG proponuje różne programy, zależne od potrzeb użytkowników. Z innych skorzysta singiel, na inne postawi młode małżeństwo, któremu zależy na czasie, a na jeszcze inne wielodzietna rodzina, gdzie zawsze prania jest pod dostatkiem.

LG TurboWash

Z ciekawszych trybów należy wymienić chociażby ten przeznaczony dla ubranek niemowlęcych czy też "Higienia", w którym stała temperatura 60 stopni pozwala pozbyć się możliwie największej ilości drobnoustrojów. Do wspomnianych wyżej ludzi, którym bardzo się spieszy, skierowany jest "Mały załadunek" czy "Szybki 14". One skupiają się na szybkości prania, więc nawet jak trzeba iść na spotkanie, a ulubiony ciuch jest akurat brudny, nie ma powodów do stresu. Warty wspomnienia jest także tryb TurboWash. Dzięki niemu ubrania bawełniane można wyprać w jedynie 59 minut. Zostało to osiągnięte za sprawą nowego sposobu płukania tkanin, który dzięki natryskowi ciśnieniowemu zachowuje się jak prysznic dla ubrań.

Oszczędność czasu, wody i energii

Pralki z serii LG TurboWash okazały się o 40% bardziej oszczędne, niż przewiduje to najwyższa klasa energetyczna, czyli A+++. Dzięki temu roczne oszczędności mogą sięgnąć nawet 800 złotych i to tylko na samej energii. W wyżej opisanym programie prania bawełny pralki te pozwolą nie tylko na oszczędność 40% wody i 15% prądu, ale również 40% czasu, co dla wielu będzie najistotniejsze.

Dostępne serie pralek LG TurboWash:

Dodatkowo LG zwraca nawet 250 złotych przy zakupie tych pralek. Promocja trwa do końca stycznia przyszłego roku, a pełny regulamin znajdziecie TUTAJ.

W końcu komuś udało się stworzyć pralkę, na widok której geek nie dostanie napadu epilepsji. Można? Można.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

15.07, czyli Dzień bez telefonu komórkowego. Dziwne to święto Julian Assange: drzazga w tyłku prezydenta. WikiLeaks ujawnia to, co władze chcą ukryć "Spagettifikacja". Co się stanie, jeżeli wpadniesz do czarnej dziury? Zmiana czasu. Dlaczego dwa razy w roku przestawiamy zegarki? Jak brzmi liczba pi? Długa historia płyty CD. Czy srebrny krążek ma jeszcze przyszłość? Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Rok 1984: 35 lat temu Macintosh rzucił wyzwanie Wielkiemu Bratu Rosyjski Air Force One. Tak wygląda wnętrze osobistego samolotu Władimira Putina To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Lotniskowiec z lodu. Projekt niezwykłego okrętu z czasów drugiej wojny światowej Konstruktor rzuca wyzwanie planowemu starzeniu. Lampa Dysona wytrzyma 37 lat 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku?

Popularne w tym tygodniu:

"Black Pearl" w Polsce. Największy prywatny żaglowy jacht świata w porcie w Gdańsku Samoloty solarne. Nadchodzi rewolucja w lataniu?