Android 6.0 Marshmallow w pierwszej kolejności dla polskich użytkowników LG G4!

Oj, LG mocno nas ostatnio rozpieszcza. Dopiero co pisaliśmy, że Polska jest drugim krajem na świecie, w którym pojawiła się klawiatura Rolly, a tym razem mamy pierwszeństwo w kwestii aktualizacji oprogramowania LG G4.

Najnowszy flagowiec otrzyma świeżutką wersję Androida już w przyszłym tygodniu, po 19 października. Istotne są tutaj dwie kwestie. Po pierwsze, LG G4 będzie pierwszym smartfonem niewchodzącym w skład tworzonych we współpracy z Google'em linii Nexus i Android One, który załapie się na aktualizację. Po drugie, proces aktualizacyjny wystartuje w Polsce i dopiero później zostanie rozszerzony o kolejne kraje.

LG nie zwalnia

Nie jest to pierwszy raz, gdy LG wyprzedza konkurencję. Dość tutaj wspomnieć, że w ubiegłym roku G3 dostał Androida 5.0 jeszcze przed Nexusami i wtedy także Polacy mieli palmę pierwszeństwa. Brawo!

Ścisła współpraca z Google pozwoliła nam wprowadzić aktualizację do Android 6.0 dla użytkowników LG G4 przed pozostałymi producentami. Chociaż sama szybkość działania to nie wszystko, LG nieustannie dąży do tego, aby użytkownicy naszych urządzeń dostawali najnowsze rozwiązania jako pierwsi.

Co nowego wnosi najświeższa wersja oprogramowania?

  • Kontrola uprawnień nadawanym poszczególnym aplikacjom. Możliwe jest np. zablokowanie konkretnej apce dostępu do mikrofonu, aparatu czy też lokalizacji;
  • udoskonalona opcja wyciszania dźwięku i dezaktywowania wibracji funkcją "Nie przeszkadzać";
  • tryb Doze, który znacznie wydłuża czas pracy na jednym ładowaniu poprzez inteligentne usypianie aplikacji pracujących w tle.

Oczywiście LG G4 nie będzie jedynym zaktualizowanym urządzeniem, ale lista pozostałych modeli wraz z datami ma zostać opublikowana w późniejszym terminie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Dodatek do netbooków od Century Smart-watch: najbardziej znienawidzony gadżet ostatnich lat. Dlaczego nie lubimy inteligentnych zegarków? Nowa Toshiba na baterie Razer Anansi - klawiatura dla prawdziwego fana MMO Windą do nieba Podgrzewane skarpetki - w sam raz na polskie mrozy Ceny nowych Blu-ray Pioneera Solowheel Iota: dwukołowy elektryczny pojazd nie tylko dla fanów gadżetów Unreal Engine 4 na smartfonie wygląda obłędnie. Tylko kto i kiedy to powtórzy? Test: Sony Walkman X1050 - piękny kawał odtwarzacza Nowoczesne elektrownie atomowe, czyli przyczynek do walki z ciemnotą Cache-Cache - lampka zapinana na ekspres

Popularne w tym tygodniu:

Samolot nowej generacji prawie gotowy. Overture będzie latał z prędkością nawet 2700 km/h