Android 6.0 Marshmallow w pierwszej kolejności dla polskich użytkowników LG G4!

Oj, LG mocno nas ostatnio rozpieszcza. Dopiero co pisaliśmy, że Polska jest drugim krajem na świecie, w którym pojawiła się klawiatura Rolly, a tym razem mamy pierwszeństwo w kwestii aktualizacji oprogramowania LG G4.

Najnowszy flagowiec otrzyma świeżutką wersję Androida już w przyszłym tygodniu, po 19 października. Istotne są tutaj dwie kwestie. Po pierwsze, LG G4 będzie pierwszym smartfonem niewchodzącym w skład tworzonych we współpracy z Google'em linii Nexus i Android One, który załapie się na aktualizację. Po drugie, proces aktualizacyjny wystartuje w Polsce i dopiero później zostanie rozszerzony o kolejne kraje.

LG nie zwalnia

Nie jest to pierwszy raz, gdy LG wyprzedza konkurencję. Dość tutaj wspomnieć, że w ubiegłym roku G3 dostał Androida 5.0 jeszcze przed Nexusami i wtedy także Polacy mieli palmę pierwszeństwa. Brawo!

Ścisła współpraca z Google pozwoliła nam wprowadzić aktualizację do Android 6.0 dla użytkowników LG G4 przed pozostałymi producentami. Chociaż sama szybkość działania to nie wszystko, LG nieustannie dąży do tego, aby użytkownicy naszych urządzeń dostawali najnowsze rozwiązania jako pierwsi.

Co nowego wnosi najświeższa wersja oprogramowania?

  • Kontrola uprawnień nadawanym poszczególnym aplikacjom. Możliwe jest np. zablokowanie konkretnej apce dostępu do mikrofonu, aparatu czy też lokalizacji;
  • udoskonalona opcja wyciszania dźwięku i dezaktywowania wibracji funkcją "Nie przeszkadzać";
  • tryb Doze, który znacznie wydłuża czas pracy na jednym ładowaniu poprzez inteligentne usypianie aplikacji pracujących w tle.

Oczywiście LG G4 nie będzie jedynym zaktualizowanym urządzeniem, ale lista pozostałych modeli wraz z datami ma zostać opublikowana w późniejszym terminie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

BlackBerry Storm2 oficjalnie! (wideo) NZXT Sentry 2 - dotykowa kontrola nad chłodzeniem Wearables mają sens! Oto BACtrack Skyn – bransoletka z alkomatem Tak wygląda najszczęśliwszy dzieciak na świecie Głośniki LaCie Air Vents Każdy może być Jamesem Bondem: gadżety tajnego agenta, które kupisz w sklepie Hybrydowe grafiki w desktopach! Intel stawia na Virtu GPU Roboty na kołach strzegą bazy nuklearnej Konsola DJ-a jakiej jeszcze nie widzieliście [wideo] Nieco tańsza drukarka 3D Rowery DeLorean. Zachwycający wygląd i ciekawe rozwiązania techniczne Robot Hoya pomoże strażakom (wideo)

Popularne w tym tygodniu:

To będzie samochód przyszłości? Ma być kontrolowany za pomocą umysłu