LG Watch Urbane 2 oficjalnie. Oto pierwszy smartwatch z Androidem Wear i łącznością 3G

Światło dzienne ujrzał dziś trzeci przedstawiciel serii LG Watch Urbane, a przy tym drugi z Androidem Wear. To nie tylko produkt lepszy od poprzednika, ale i najbardziej zaawansowany smartwatch ze wszystkich urządzeń z tym systemem.

Przede wszystkim LG Watch Urbane 2 jest pierwszym zegarkiem z Androidem Wear, który obsługuje łączność 3G. Tym samym nie wymaga on stałego połączenia ze smartfonem, lecz jest urządzeniem autonomicznym. Dzięki wbudowanemu głośnikowi można nawet prowadzić rozmowy głosowe bezpośrednio przez zegarek. Poza tym będzie można go oczywiście sparować ze smartwatchem z Androidem lub iOS-em poprzez Bluetooth.

Rozdzielczość 1,38-calowego i okrągłego ekranu P-OLED zwiększono z 320 x 320 do 480 x 480 pikseli. Tym samym zagęszczenie pikseli wzrosło do imponujących 348 punktów na cal. Można być pewnym, że pojedyncze punkty podczas normalnego użytkowania nie będą dostrzegalne. Warto odnotować, że 348 ppi to najwyższa wartość wśród wszystkich inteligentnych zegarków dostępnych na rynku.

LG G Watch Urbane 2 cechuje się oczywiście wysoką jakością wykonania. Kopertę wykonano ze stali nierdzewnej, a pasek z hipoalergicznego tworzywa TPSiV. Co skrywa wnętrze zegarka?

  • Android Wear;
  • 1,38-calowy ekran P-OLED o rozdzielczości 480 x 480 (348 ppi);
  • Snapdragon 400 (4 x 1,2 GHz);
  • 768 MB pamięci RAM;
  • 4 GB pamięci wewnętrznej;
  • Bluetooth 4.1;
  • Wi-Fi;
  • 3G;
  • bateria 570 mAh.

Smartwatch został ponadto dozbrojony w trzy przyciski funkcyjne, które pełnią funkcję skrótów m.in. do kontaktów, listy aplikacji oraz apki fitness LG Health. Również włączanie i wyłączanie energooszczednego trybu Ambient mode nie wymaga przeprawy przez ustawienia; wystarczy przycisnąć koronkę. Dotychczas to wszystko wymagało odbycia małej wycieczki po interfejsie, więc fajnie, że LG rozwiązało to w znacznie bardziej przyjazny użytkownikowi sposób.

Od strony software'owej zadbano także o 16 preinstalowanych tarcz zegara, a znacznie więcej można oczywiście pobrać z wirtualnego sklepu.

LG G Watch Urbane 2 będzie dostępny w USA, Korei Południowej, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz — co dla nas najistotniejsze - w Europie. Na razie dokładna data premiery nie jest jeszcze niestety znana. My już nie możemy się doczekać, bo bez wątpienia jest to najbardziej wypasiony smartwatch z Androidem Wear na rynku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Smartwatche:

Hykker Chrono S79: tani smartwatch z Biedronki Huawei Honor Watch S1: hybryda opaski sportowej i smartwatcha z ekranem e-ink Asus Zenwatch 3: luksusowy, flagowy smartwatch z 95 % dokładnością monitorowania aktywności Garmin zapowiada inteligentny zegarek, który można naładować… energią słoneczną Sence Band: niezwykła opaska rozpoznająca 64 różne emocje Nowość od Kruger&Matz. Inteligentny zegarek wyglądający jak klasyczny Czy smartwatch może zastąpić klasyczny zegarek? Test Huawei Watch GT 2 Pro Smart opaski dla seniorów. Ratują życie iMCO CoWatch: pierwszy smartwatch z Alexa, głosowym asystentem Amazona Casio Smart Outdoor Watch: odporny smartwatch z Androidem Wear Sony SmartWatch 3 - nowoczesny zegarek nie musi kosztować fortuny Alcatel Onetouch Watch: tani smartwatch z dobrą baterią