LG Rolly - zwijana klawiatura do urządzeń mobilnych

Problem z klawiaturami do urządzeń mobilnych jest taki, że albo są bardzo niewygodne, albo zajmują w torbie tyle samo miejsca co tablet. LG wymyśliło fajne rozwiązanie, dzięki któremu klawiatura jest kompaktowa i całkiem wygodnie się na niej pisze.

LG Rolly komunikuje się ze smartfonem lub tabletem przez Bluetooth. Nie to jest jednak najważniejsze. Klawiaturę można zwinąć w podłużny i smukły prostopadłościan zajmujący mało miejsca w torbie. Umożliwia to konstrukcja urządzenia. Zbudowane jest z plastikowych listew, na których umieszczone są przyciski. Żeby klawiatura nie rozkładała się samoczynnie, listwy zabezpieczono magnesami.

Na LG Rolly pisze się całkiem wygodnie, choć trzeba przyzwyczaić się do układu. Przyciski są ściśnięte a rząd cyfr, który znajduje się u góry w standardowych klawiaturach, został nałożony na pierwszy rząd liter. Nie są to jednak poważne wady, tym bardziej, że taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie urządzenia o bardzo kompaktowych rozmiarach. To jeden z fajniejszych gadżetów do pracy na urządzeniach mobilnych.

W Stanach Zjednoczonych klawiatura LG Rolly ma kosztować ok. 100 dolarów. Niewykluczone, że trafi także do Polski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jacht za miliard dolarów używa laserów do powstrzymywania fotografów LG Chocolate alias Googlofon wkrótce w Europie Blu-ray w Apple do końca 2008 Bekonowa mumia – dowód uznania dla ulubionego bloga [wideo] Roboty będą mogły coraz więcej (wideo) ePawn Arena - gra na planszy już nigdy nie będzie taka sama [CES 2012] Dzisiaj debiut ATI HD 4770! W skrócie: Batmobil z klocków Lego, Kutcher jako Jobs, milioner od "Gangnam Style" Kieszonkowa kamera wideo na wakacje z Allegro 15 eleganckich kobiet w dziwacznych kapeluszach Ile czasu utrzymasz uniesioną rękę? Panasonic - NeoPDP 12 serii ma już 103 cale

Popularne w tym tygodniu:

Bateria w iPhone szybko się rozładowuje? Sprawdzamy jej żywotność i właściwości Pełnometrażowy pionowy film? Rosyjski reżyser właśnie taki kręci. V2. Escape From Hell ukaże się w 2021 roku