LG Rolly - zwijana klawiatura do urządzeń mobilnych

Problem z klawiaturami do urządzeń mobilnych jest taki, że albo są bardzo niewygodne, albo zajmują w torbie tyle samo miejsca co tablet. LG wymyśliło fajne rozwiązanie, dzięki któremu klawiatura jest kompaktowa i całkiem wygodnie się na niej pisze.

LG Rolly komunikuje się ze smartfonem lub tabletem przez Bluetooth. Nie to jest jednak najważniejsze. Klawiaturę można zwinąć w podłużny i smukły prostopadłościan zajmujący mało miejsca w torbie. Umożliwia to konstrukcja urządzenia. Zbudowane jest z plastikowych listew, na których umieszczone są przyciski. Żeby klawiatura nie rozkładała się samoczynnie, listwy zabezpieczono magnesami.

Na LG Rolly pisze się całkiem wygodnie, choć trzeba przyzwyczaić się do układu. Przyciski są ściśnięte a rząd cyfr, który znajduje się u góry w standardowych klawiaturach, został nałożony na pierwszy rząd liter. Nie są to jednak poważne wady, tym bardziej, że taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie urządzenia o bardzo kompaktowych rozmiarach. To jeden z fajniejszych gadżetów do pracy na urządzeniach mobilnych.

W Stanach Zjednoczonych klawiatura LG Rolly ma kosztować ok. 100 dolarów. Niewykluczone, że trafi także do Polski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jak przeskanować komputer komercyjnym antywirusem bez płacenia za niego CCD i CMOS-y przyszłości Barricade - imponujący transformers z klocków Lego Wyłącz pasek stanu w Firefoksie, zachowując jego funkcjonalność Grubi hakerzy do wojska! Armia zauważa, że sprawność fizyczna traci na znaczeniu Google Glass to takie nowe komórki. Pamiętacie, jak ich używanie było lansem? Przymierz zegarek Tissot w rozszerzonej rzeczywistości (wideo) Nowa nagrywarka Blu-ray Lite-Ona Click Keypad - zegarek retro dla geeków Pedalist. Wygląda jak malutkie auto, a to… rower Lifelogging. Jeśli można ułatwić sobie życie, to dlaczego tego nie robić? Gdzie najczęściej widywane jest UFO?

Popularne w tym tygodniu:

Do Biedronki powraca wielki hit. Dawno nie było takiej oferty