LG Rolly - zwijana klawiatura do urządzeń mobilnych

Problem z klawiaturami do urządzeń mobilnych jest taki, że albo są bardzo niewygodne, albo zajmują w torbie tyle samo miejsca co tablet. LG wymyśliło fajne rozwiązanie, dzięki któremu klawiatura jest kompaktowa i całkiem wygodnie się na niej pisze.

LG Rolly komunikuje się ze smartfonem lub tabletem przez Bluetooth. Nie to jest jednak najważniejsze. Klawiaturę można zwinąć w podłużny i smukły prostopadłościan zajmujący mało miejsca w torbie. Umożliwia to konstrukcja urządzenia. Zbudowane jest z plastikowych listew, na których umieszczone są przyciski. Żeby klawiatura nie rozkładała się samoczynnie, listwy zabezpieczono magnesami.

Na LG Rolly pisze się całkiem wygodnie, choć trzeba przyzwyczaić się do układu. Przyciski są ściśnięte a rząd cyfr, który znajduje się u góry w standardowych klawiaturach, został nałożony na pierwszy rząd liter. Nie są to jednak poważne wady, tym bardziej, że taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie urządzenia o bardzo kompaktowych rozmiarach. To jeden z fajniejszych gadżetów do pracy na urządzeniach mobilnych.

W Stanach Zjednoczonych klawiatura LG Rolly ma kosztować ok. 100 dolarów. Niewykluczone, że trafi także do Polski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Telefon + jojo = Jojofon Xbox One w końcu pojawi się w Polsce oficjalnie Panasonic TH-46PZ81 zrecenzowany Panasonic pracuje nad podświetlaniem OLED - drukowanym Pebbles – mały kamienny grill Samsung obiecuje dwukrotnie pojemniejsze akumulatory. To zasługa grafenu Tegra uchwycona na filmie Co można stworzyć z produktów Apple'a? Zmieniamy grafikę w oknie logowania Windows Odporny na trzęsienia ziemi dom ze słomy Helikopter ewakuuje członka załogi z ruchomego okrętu podwodnego (wideo) Giętki ekran o grubości 0,01 cm