LG Rolly - zwijana klawiatura do urządzeń mobilnych

Problem z klawiaturami do urządzeń mobilnych jest taki, że albo są bardzo niewygodne, albo zajmują w torbie tyle samo miejsca co tablet. LG wymyśliło fajne rozwiązanie, dzięki któremu klawiatura jest kompaktowa i całkiem wygodnie się na niej pisze.

LG Rolly komunikuje się ze smartfonem lub tabletem przez Bluetooth. Nie to jest jednak najważniejsze. Klawiaturę można zwinąć w podłużny i smukły prostopadłościan zajmujący mało miejsca w torbie. Umożliwia to konstrukcja urządzenia. Zbudowane jest z plastikowych listew, na których umieszczone są przyciski. Żeby klawiatura nie rozkładała się samoczynnie, listwy zabezpieczono magnesami.

Na LG Rolly pisze się całkiem wygodnie, choć trzeba przyzwyczaić się do układu. Przyciski są ściśnięte a rząd cyfr, który znajduje się u góry w standardowych klawiaturach, został nałożony na pierwszy rząd liter. Nie są to jednak poważne wady, tym bardziej, że taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie urządzenia o bardzo kompaktowych rozmiarach. To jeden z fajniejszych gadżetów do pracy na urządzeniach mobilnych.

W Stanach Zjednoczonych klawiatura LG Rolly ma kosztować ok. 100 dolarów. Niewykluczone, że trafi także do Polski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Linkys WAG320N - ruter dla miłośników multimediów od Cisco Fortepianowa rękawica sprawi, że dowolny blat stanie się klawiaturą Ławka, która naładuje smartfona. Chcemy mieć to w Polsce! TouchPad B10 i B20 - kolejni kandydaci na iPad Killerów LOOPO. Sposób na to, aby ważne dane były zawsze przy Tobie BONUS – zabójczy gadżet polskiej artylerii? [cz.2] TX-P50G10E - wyczekiwany G10 już u nas! 12 najciekawszych aplikacji dla Google Glass Konkurs fantasy na GRRR.pl. Wygraj Xboxa 360 Blu-ray w PC-tach HP B&O BeoVision 7 z nowymi funkcjami HD Transportowa rewolucja coraz bliżej. Pierwsze testy „pociągu” Hyperloop jeszcze w tym roku!

Popularne w tym tygodniu:

NASA potwierdza. Nowe kombinezony astronautów wspomagane przez SI