LG Rolly - zwijana klawiatura do urządzeń mobilnych

Problem z klawiaturami do urządzeń mobilnych jest taki, że albo są bardzo niewygodne, albo zajmują w torbie tyle samo miejsca co tablet. LG wymyśliło fajne rozwiązanie, dzięki któremu klawiatura jest kompaktowa i całkiem wygodnie się na niej pisze.

LG Rolly komunikuje się ze smartfonem lub tabletem przez Bluetooth. Nie to jest jednak najważniejsze. Klawiaturę można zwinąć w podłużny i smukły prostopadłościan zajmujący mało miejsca w torbie. Umożliwia to konstrukcja urządzenia. Zbudowane jest z plastikowych listew, na których umieszczone są przyciski. Żeby klawiatura nie rozkładała się samoczynnie, listwy zabezpieczono magnesami.

Na LG Rolly pisze się całkiem wygodnie, choć trzeba przyzwyczaić się do układu. Przyciski są ściśnięte a rząd cyfr, który znajduje się u góry w standardowych klawiaturach, został nałożony na pierwszy rząd liter. Nie są to jednak poważne wady, tym bardziej, że taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie urządzenia o bardzo kompaktowych rozmiarach. To jeden z fajniejszych gadżetów do pracy na urządzeniach mobilnych.

W Stanach Zjednoczonych klawiatura LG Rolly ma kosztować ok. 100 dolarów. Niewykluczone, że trafi także do Polski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

3500$ za parę głośników Zabawki dla dorosłych dzieci iRiver T7 Volcano, miniaturowy odtwarzacz mp3 Krzesło z kostki JVC Everio - kompaktowe HD Z MPEG2 do DVB-T w stolicy Pełne HD – Blu-ray i HD DVD w jednym Jedna bateria na 10 lat? Jakim typem geeka jesteś? Doppleglock, czyli jak zostać podwójnym gangsterem Wygraj 42 cale krystalicznego obrazu - wielki konkurs HDTVmanii! Maxell Multimedia Box E50 – nowy odtwarzacz multimedialny do telewizora HD

Popularne w tym tygodniu:

Samolot nowej generacji prawie gotowy. Overture będzie latał z prędkością nawet 2700 km/h