Prestiżowe nagrody EISA Awards 2015-2016 przyznane. Nagrodzono 4 produkty LG!

Jak co roku, EISA przyznała produktom z segmentu elektroniki użytkowej swoje nagrody. Również jak co roku, sporo z nich zgarnęły urządzenia firmy LG.

Nagroda

Nagroda (Shutterstock)

EISA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, to organizacja zrzeszająca ponad 50 specjalistycznych magazynów z przeszło 20 europejskich krajów. Od 1982 roku niezależni eksperci oceniają jakość dostępnych na naszym kontynencie produktów przyznając im nagrody EISA Awards, które uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży audiowizualnej. Na liście tegorocznych laureatów nie mogło oczywiście zabraknąć LG.

Europejski telewizor do kina domowego 2015–2016

Tę nagrodę przyznano telewizorowi LG 4K OLED TV, a konkretnie modelowi o 65EG960V z 65-calowym i zakrzywionym ekranem OLED o rozdzielczości Ultra HD. Eksperci docenili perfekcyjny kontrast, nieskończone kąty widoczności i naturalne barwy, co w połączeniu z przyciągającym wzrok designem sprawia, że telewizor ten jak żaden inny spełnia wymagania nawet najbardziej wybrednych kinomanów.

LG OLED 4K TV 65EG960V

Nie do przecenienia są także pozostałe zalety technologii OLED takie jak idealna głębia czerni czy nawet 1000-krotnie wyższa częstotliwość odświeżania obrazu w porównaniu z panelami LCD, dzięki czemu nawet podczas wyświetlania dynamicznych scen obraz pozostaje ostry jak żyleta.

Europejski telewizor Smart TV 2015–2016

Jurorzy zauważyli, że telewizory LG zdają egzamin nie tylko pod względem hardware'u i jakości wyświetlanego obrazu, ale i oprogramowania oraz wygody użytkowania. Ich zdaniem napędzany przez system operacyjny webOS 2.0 model LG 65UF950V jest najfunkcjonalniejszym i najbardziej przyjaznym użytkownikowi telewizorem dostępnym w Europie.

LG ULTRA HD 4K TV 65UF950V z webOS 2.0

Doceniono fakt, że mimo bogatej liczby funkcji, wszystkie możliwości są łatwo dostępne, a interfejs graficzny jest ultraszybki. Menu Launcher oferuje bowiem dostęp do wszystkich aplikacji i usług bez konieczności przerywania oglądania treści, a używanie pilota Magic Remote ze wskaźnikiem jest intuicyjne dla każdego, kto kiedykolwiek używał myszy komputerowej.

Europejski aparat w smartfonie 2015–2016

Tutaj eksperci od fotografii nie mieli trudnego zadania. Matryca o rozdzielczości 16 Mpix, laserowy i szybki autofokus, optyczna stabilizacja obrazu, intuicyjne oprogramowanie z zaawansowanym trybem manualnym oraz przysłona o imponującej jak na telefon jasności f/1,8 gwarantująca świetną jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych sprawiły, że LG G4 okazał się bezkonkurencyjny.

LG G4

Osobiście nie znam żadnej osoby, która nie byłaby zadowolona z jakości zdjęć robionych za pomocą tego flagowca. Byliśmy już zresztą nawet świadkami tego, co z LG G4 potrafi wykrzesać zawodowy fotograf.

Europejskie urządzenie noszone 2015–2016

Inteligentna galanteria to jeden z najnowszych trendów w świecie urządzeń mobilnych, a już na pewno najprężniej rozwijający się. Nie ma co ukrywać — smartwatche, inteligentne okulary, opaski monitorujące aktywność i cała masa innych zakłądanych na różne części ciała gadżetów to przyszłość. A właściwie, m.in. dzięki LG, już teraźniejszość. Za najlepsze urządzenie tego typu EISA uznała zegarek LG Watch Urbane.

LG Watch Urbane

Konkurencja wśród zegarków z systemem Android Wear jest ostra, ale to propozycja LG według ekspertów zasłużyła na wyróżnienie. Jest to zasługa niebanalnego wzornictwa, świetnej jakości wykonania oraz okrągłemu ekranowi P-OLED o wysokim zagęszczeniu 245 pikseli na cal.

Bez obaw. LG zapowiada, że nie zamierza spocząć na laurach i dołoży wszelkich starań, by sprostać rosnącym wymaganiom europejskich konsumentów. Trzymamy za słowo!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Dlaczego zawsze warto zasłaniać wpisywany PIN? [wideo] Grrr: Głośnik z dysku Push-up Counter policzy twoje pompki Jednolity patent. O co tyle krzyku? Przedziwna sztuczka z robotem - jak to możliwe? [wideo] Latająca konsola Wii Podróbka następcy iPhone 4G – oczywiście made in China HP TouchSmart300 testowany przez dzieci Zegarek Rubika My Space - składany domek dla dzieci Miejski samochód przyszłości - dostosuje się do Twoich potrzeb Conficker - nie panikuj, znajdź i wywal

Popularne w tym tygodniu:

To będzie samochód przyszłości? Ma być kontrolowany za pomocą umysłu