Flagowy telewizor LG EG9600 w teście porównawczym zmasakrował konkurenta ze stajni Samsunga

Sporo było u nas ostatnio teorii na temat przewagi technologii OLED nad panelami LED-owymi. Pora na praktykę.

LG EG9600

LG EG9600

LG EG9600 oraz Samsung JS9500 to flagowe telewizory dwóch południowokoreańskich gigantów. Oba wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD, oba są zakrzywione i oba stanowią wizytówki tegorocznych serii, które reprezentują. Jest jednak między nimi jedna zasadnicza różnica.

Podczas gdy Samsung w swoim flagowcu postawił na LED-owe podświetlenie i kropki kwantowe, LG sięgnęło po technologię z najwyższej półki - OLED. O jej atutach pisaliśmy już m.in. tutaj, a dziś zerkniemy na potwierdzenie wcześniejszych słów.

Modele LG EG9600 oraz Samsung JS9500 zostały wzięte na warsztat przez serwis Digital Trends. Konfrontację uwieczniono na poniższym wideo.

Jak widać, zwycięzca jest tylko jeden. Pod względem głębi czerni, jasności oraz jednolitej jakości wyświetlanego obrazu na całej powierzchni wyświetlacza telewizor LG wygrał bezapelacyjnie. Recenzenci zwracają szczególną uwagę na nieskończone kąty widoczności. Telewizor Samsunga, owszem, również może się poszczycić żywymi kolorami, ale te bledną nawet pod niewielkim kątem. Produktu LG ten problem nie dotyczy.

Brak podświetlenia za pikselami pozytywnie wpłynął na walory wizualne i smukłość całej konstrukcji. Spójcie tylko na porównanie telewizora LG z modelem Samsunga.

Samsung JS9500 oraz LG EG9600

Co ciekawe, LG zwyciężyło także w aspekcie całkowicie niezależnym od wykorzystanej matrycy. Mowa o oprogramowaniu. Koledzy z Digital Trends uznali platformę webOS 2.0 za najlepszy system operacyjny dostępny na telewizorach. Ich uznanie zdobył przede wszystkim wygodny i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

webOS 2.0

Cóż, wyniki porównania mówią same za siebie.

Król flagowych telewizorów jest tylko jeden.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Samsung The Frame: telewizor jako dzieło sztuki i ozdoba salonu Thomson 50UA6406: 50" telewizor smart TV 4K za mniej niż 2000 zł Największe telewizory, które kupisz w sklepie Honor Smart Screen – telewizor, który ma być centrum nowoczesnego domu Telewizory LG OLED 4K z funkcją HDR są już blisko. Co powinieneś wiedzieć o tej technologii? Poradnik: zakup telewizora. Wybieramy najlepsze TV do 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł Loewe Bild 5 OLED: nowoczesny telewizor 4K z HDR w stylistyce retro QLED czy Super UHD? Który telewizor będzie lepszy? Tizen uwolniony przez Samsunga. Firma udostępni go partnerom do smart TV Tani i dobry telewizor z 4K? Testujemy sprzęt od Manty Xiaomi wprowadza telewizory na rynek europejski LG OLED 8K: Pierwszy taki telewizor w Europie sprzedano w Polsce