Flagowy telewizor LG EG9600 w teście porównawczym zmasakrował konkurenta ze stajni Samsunga

Sporo było u nas ostatnio teorii na temat przewagi technologii OLED nad panelami LED-owymi. Pora na praktykę.

LG EG9600

LG EG9600

LG EG9600 oraz Samsung JS9500 to flagowe telewizory dwóch południowokoreańskich gigantów. Oba wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD, oba są zakrzywione i oba stanowią wizytówki tegorocznych serii, które reprezentują. Jest jednak między nimi jedna zasadnicza różnica.

Podczas gdy Samsung w swoim flagowcu postawił na LED-owe podświetlenie i kropki kwantowe, LG sięgnęło po technologię z najwyższej półki - OLED. O jej atutach pisaliśmy już m.in. tutaj, a dziś zerkniemy na potwierdzenie wcześniejszych słów.

Modele LG EG9600 oraz Samsung JS9500 zostały wzięte na warsztat przez serwis Digital Trends. Konfrontację uwieczniono na poniższym wideo.

Jak widać, zwycięzca jest tylko jeden. Pod względem głębi czerni, jasności oraz jednolitej jakości wyświetlanego obrazu na całej powierzchni wyświetlacza telewizor LG wygrał bezapelacyjnie. Recenzenci zwracają szczególną uwagę na nieskończone kąty widoczności. Telewizor Samsunga, owszem, również może się poszczycić żywymi kolorami, ale te bledną nawet pod niewielkim kątem. Produktu LG ten problem nie dotyczy.

Brak podświetlenia za pikselami pozytywnie wpłynął na walory wizualne i smukłość całej konstrukcji. Spójcie tylko na porównanie telewizora LG z modelem Samsunga.

Samsung JS9500 oraz LG EG9600

Co ciekawe, LG zwyciężyło także w aspekcie całkowicie niezależnym od wykorzystanej matrycy. Mowa o oprogramowaniu. Koledzy z Digital Trends uznali platformę webOS 2.0 za najlepszy system operacyjny dostępny na telewizorach. Ich uznanie zdobył przede wszystkim wygodny i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

webOS 2.0

Cóż, wyniki porównania mówią same za siebie.

Król flagowych telewizorów jest tylko jeden.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

5 superdrogich telewizorów: wielkie ekrany, OLED, UHD, Quantum Dot i AmbiLux Kruger&Matz KM0265: wielki telewizor za niewielkie pieniądze LG OLED TV 4K 2016 już w Polsce. Jedyne takie telewizory na świecie Reklamy telewizorów: dziś takie same jak 70 lat temu. A za 10 lat? LG pokazuje telewizory SUPER UHD. Byliśmy na premierze! QLED czy Super UHD? Który telewizor będzie lepszy? LG podczas Euro 2016 kwestię naprawy telewizorów załatwiło po mistrzowsku LG SUPER UHD - nowa linia telewizorów debiutuje na CES 2016 Przyszłość należy do telewizorów? Nieprawda. Nawet streaming i Netflix im nie pomogą OnePlus TV. Wiemy, jak będzie wyglądać pilot Telewizory 2016 roku: czym jeszcze zaskoczą nas producenci? Loewe Bild 5 OLED: nowoczesny telewizor 4K z HDR w stylistyce retro

Popularne w tym tygodniu:

LG OLED 8K: Pierwszy taki telewizor w Europie sprzedano w Polsce