Flagowy telewizor LG EG9600 w teście porównawczym zmasakrował konkurenta ze stajni Samsunga

Sporo było u nas ostatnio teorii na temat przewagi technologii OLED nad panelami LED-owymi. Pora na praktykę.

LG EG9600

LG EG9600

LG EG9600 oraz Samsung JS9500 to flagowe telewizory dwóch południowokoreańskich gigantów. Oba wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD, oba są zakrzywione i oba stanowią wizytówki tegorocznych serii, które reprezentują. Jest jednak między nimi jedna zasadnicza różnica.

Podczas gdy Samsung w swoim flagowcu postawił na LED-owe podświetlenie i kropki kwantowe, LG sięgnęło po technologię z najwyższej półki - OLED. O jej atutach pisaliśmy już m.in. tutaj, a dziś zerkniemy na potwierdzenie wcześniejszych słów.

Modele LG EG9600 oraz Samsung JS9500 zostały wzięte na warsztat przez serwis Digital Trends. Konfrontację uwieczniono na poniższym wideo.

Jak widać, zwycięzca jest tylko jeden. Pod względem głębi czerni, jasności oraz jednolitej jakości wyświetlanego obrazu na całej powierzchni wyświetlacza telewizor LG wygrał bezapelacyjnie. Recenzenci zwracają szczególną uwagę na nieskończone kąty widoczności. Telewizor Samsunga, owszem, również może się poszczycić żywymi kolorami, ale te bledną nawet pod niewielkim kątem. Produktu LG ten problem nie dotyczy.

Brak podświetlenia za pikselami pozytywnie wpłynął na walory wizualne i smukłość całej konstrukcji. Spójcie tylko na porównanie telewizora LG z modelem Samsunga.

Samsung JS9500 oraz LG EG9600

Co ciekawe, LG zwyciężyło także w aspekcie całkowicie niezależnym od wykorzystanej matrycy. Mowa o oprogramowaniu. Koledzy z Digital Trends uznali platformę webOS 2.0 za najlepszy system operacyjny dostępny na telewizorach. Ich uznanie zdobył przede wszystkim wygodny i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

webOS 2.0

Cóż, wyniki porównania mówią same za siebie.

Król flagowych telewizorów jest tylko jeden.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

LG OLED TV 4K 2016 już w Polsce. Jedyne takie telewizory na świecie Przystawka smart TV techBite Flix TV Box, czyli konkurent Xiaomi Mi Box S, zyskuje Androida TV 9.0 Dlaczego warto wymienić telewizor przed Euro 2016? Telewizory LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016 już w Polsce. Byliśmy na premierze QLED czy Super UHD? Który telewizor będzie lepszy? Android TV – mobilny system na telewizorze Thomson 50UA6406: 50" telewizor smart TV 4K za mniej niż 2000 zł LG pokazuje telewizory SUPER UHD. Byliśmy na premierze! Sony KD-65A8. Ten telewizor to marzenie gracza Duży telewizor w małym mieszkaniu. Samsung QLED Q90T udowadnia, że to trafiony pomysł [Recenzja] Xiaomi wprowadza telewizory na rynek europejski Telewizory 8K od stycznia w sklepach. Znamy specyfikację

Popularne w tym tygodniu:

Samsung The Wall 2021, czyli telewizor o przekątnej 1000 cali