Flagowy telewizor LG EG9600 w teście porównawczym zmasakrował konkurenta ze stajni Samsunga

Sporo było u nas ostatnio teorii na temat przewagi technologii OLED nad panelami LED-owymi. Pora na praktykę.

LG EG9600

LG EG9600

LG EG9600 oraz Samsung JS9500 to flagowe telewizory dwóch południowokoreańskich gigantów. Oba wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD, oba są zakrzywione i oba stanowią wizytówki tegorocznych serii, które reprezentują. Jest jednak między nimi jedna zasadnicza różnica.

Podczas gdy Samsung w swoim flagowcu postawił na LED-owe podświetlenie i kropki kwantowe, LG sięgnęło po technologię z najwyższej półki - OLED. O jej atutach pisaliśmy już m.in. tutaj, a dziś zerkniemy na potwierdzenie wcześniejszych słów.

Modele LG EG9600 oraz Samsung JS9500 zostały wzięte na warsztat przez serwis Digital Trends. Konfrontację uwieczniono na poniższym wideo.

Jak widać, zwycięzca jest tylko jeden. Pod względem głębi czerni, jasności oraz jednolitej jakości wyświetlanego obrazu na całej powierzchni wyświetlacza telewizor LG wygrał bezapelacyjnie. Recenzenci zwracają szczególną uwagę na nieskończone kąty widoczności. Telewizor Samsunga, owszem, również może się poszczycić żywymi kolorami, ale te bledną nawet pod niewielkim kątem. Produktu LG ten problem nie dotyczy.

Brak podświetlenia za pikselami pozytywnie wpłynął na walory wizualne i smukłość całej konstrukcji. Spójcie tylko na porównanie telewizora LG z modelem Samsunga.

Samsung JS9500 oraz LG EG9600

Co ciekawe, LG zwyciężyło także w aspekcie całkowicie niezależnym od wykorzystanej matrycy. Mowa o oprogramowaniu. Koledzy z Digital Trends uznali platformę webOS 2.0 za najlepszy system operacyjny dostępny na telewizorach. Ich uznanie zdobył przede wszystkim wygodny i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

webOS 2.0

Cóż, wyniki porównania mówią same za siebie.

Król flagowych telewizorów jest tylko jeden.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Android TV? Telewizory doczekały się realnej zmiany na lepsze Samsung KS7000: najtańszy telewizor z flagowej linii SUHD 2016 Samsung The Frame 2019. Nowe telewizory trafiły do polskich salonów Philips 6510: telewizor z Ambilight za rozsądne pieniądze Nie masz jeszcze telewizora 4K? TVP daje dobry powód, żeby go kupić Loewe Bild 5 OLED: nowoczesny telewizor 4K z HDR w stylistyce retro Po smartfonach przyszedł czas na telewizory. Chińczycy z Realme szykują SmartTV LG podczas Euro 2016 kwestię naprawy telewizorów załatwiło po mistrzowsku Xiaomi wprowadza telewizory do polskiej oferty. 4K i HDR w 55 calach z Android TV w niskiej cenie Młodzi ludzie pozbywają się telewizorów w szalonym tempie Tizen uwolniony przez Samsunga. Firma udostępni go partnerom do smart TV Wybieramy telewizor na Euro 2016: przewodnik

Popularne w tym tygodniu:

LG pokazał zwijany telewizor. Kosztuje przeszło 340 tysięcy złotych