Znany fotograf pisał książkę o robieniu zdjęć smartfonem. Musiał dopisać suplement po przetestowaniu LG G4

Ta historia jest najlepszym potwierdzeniem tego, jak szybko rosną możliwości urządzeń mobilnych.

Jacek Bonecki

Jacek Bonecki

Jacek Bonecki, znany i szanowany fotograf napisał książkę o fotografowaniu smartfonem. Patronat nad publikacją od początku miało LG, Bonecki korzystał więc kolejno z modeli G2 i G3. Oba urządzenia w chwili, gdy wchodziły do sprzedaży miały opinie świetnych smartfonów fotograficznych. Bonecki podróżował, fotografował i pisał — trochę o okolicznościach, w których powstawały zdjęcia, trochę o technice i trochę o tym, jak poradzić sobie z ograniczeniami smartfonowej fotografii. Już po zakończeniu pracy nad książką otrzymał LG G4 i… okazało się, że część ograniczeń po prostu zniknęła. Zmiana jakościowa była na tyle duża, że autor zdecydował się napisać suplement poświęcony wyłącznie fotografowaniu nowym smartfonem LG.

Bonecki o książce i suplemencie opowiadał podczas polskiej premiery G4. Nie naginał rzeczywistości, nie próbował wmawiać, że teraz wszyscy wyrzucą aparaty i przerzucą się na smartfon LG. Bazował na przykładach. Punkt po punkcie pokazywał, gdzie G4 ma przewagę nad innymi smartfonami, których używał. Wskazywał na odwzorowanie kolorów, kontrast, szczegółowość zdjęć i zalety wynikające z możliwości korzystania z manualnych ustawień.

Puenta była prosta — G4 nie zastąpi profesjonalnego sprzętu fotograficznego, ale bez obawy o jakość zdjęć można go używać zamiast aparatu kompaktowego. Ktoś powie — ale przecież od dawana telefony zastępują kompakty! Tak, ale jeśli znany fotograf mówi, że może teraz używać telefonu jako drugiego aparatu podczas podróży, to jest to świadectwo tego, jak zmieniła się fotografia mobilna. Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcia z podróży Boneckiego zrobione LG G4.

Książka Boneckiego jest już dostępna w księgarniach. Wszyscy, którzy kupią nowy flagowy model LG otrzymają ją gratis w wersji elektronicznej wraz z suplementem poświęconym fotografowaniu G4.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nowa nagrywarka DVD LiteOn. Tak, DVD Reaction Housing System - klęski żywiołowe będą odrobinę mniej straszne Nowe czterordzeniówki od Intela już na początku 2010 roku Podziel koła na osiem części Duże ekrany dotykowe LCD od Samsunga Kolejne testy Laser TV Google nie ma racji: spacja może się przydać. Synaptics SmartBar - klawisz dotykowym panelem LG LW980T - supercienki flagowiec z Cinema 3D HD z sieci: "Sintel" - film na bazie open source [wideo] 10 prywatnych wysp sławnych i możnych tego świata Kolejna porcja śmiechu Korea inwestuje 250 mln. funtów w 3D

Popularne w tym tygodniu:

Zbudowali… latającą deskorolkę. Tak, to działa Robot, który rozumie drugiego robota. Naukowcy już go stworzyli Chiny ujawniają prototyp pociągu kolei magnetycznej. Prędkość? 620 km na godzinę Latające samochody General Motors. Pobudzają wyobraźnię Włosi stworzyli samolot przeznaczony wyłącznie do transportu szczepionek na COVID-19 Przyczepione na grzyby. Rewolucyjne rzepy, które pozwolą robotom chodzić po ścianach Wykorzystaj technologię i zaprojektuj wnętrza marzeń Co to jest switch PoE i do czego służy?