LG Display prezentuje 55-calowy wyświetlacz OLED o grubości 0,97 mm!

Jeśli ktoś wciąż ma wątpliwości, że OLED to technologia przyszłości (a właściwie, m.in. dzięki LG, już teraźniejszości) teraz przestanie je mieć.

LG wallpaper OLED

LG wallpaper OLED (LG Display)

Wykorzystująca diody organiczne technologia OLED — jak już zapewne wiecie — ma tę zaletę, że nie wymaga dodatkowego podświetlenia, gdyż każdy piksel na matrycy, kolokwialnie mówiąc, żyje swoim własnym, kolorowym życiem. Możliwych zastosowań tego atutu jest multum, a telewizory z perfekcyjnie głęboką czernią i żywymi barwami, energooszczędny LG Watch Urbane aktywujący rapem garstkę pikseli podczas wyświetlania godziny czy wygięty LG G Flex2 to dopiero początek wyliczanki. Przy odpowiednim know-how możliwa będzie produkcja ultracienkich paneli czy monitorów, które po naciśnięciu przycisku zamienią się całkowicie przezroczystą taflę szkła.

Mocno zaangażowana w rozwój technologii OLED firma LG Display dokonała właśnie kolejnego przełomu. Widoczny na tytułowym zdjęciu "plakat" to tak naprawdę 55-calowy ekran OLED, którego grubość to raptem 0,97 mm! Co więcej, całość waży mniej niż butelka wody mineralnej - 1,9 kg.

Obecny 55-calowy flagowy telewizor LG ma grubość 4,3 mm, więc i tak jest wyjątkowo nieinwazyjny, bo potrzebuje jedynie wąskiego podłoża, a i przymocowanie go do ściany nie stanowi większego problemu. Technologia wallpaper OLED idzie jednak o krok dalej. Żadnych podstawek, żadnych mocowań. Wystarczy przyklejona do ściany mata magnetyczna, do której zwyczajnie przyczepiamy ekran.

Wyobraźcie sobie wielki telewizor, w przypadku którego praktycznie w ogóle nie trzeba się martwić o miejsce w salonie, a na wypadek przemeblowania jego przeniesienie zajmuje chwilę. Albo multimedialne plakaty filmowe. Tego typu ekrany mogą się znaleźć dosłownie wszędzie.

Kiedy?

Tego na chwilę obecną niestety nie wiadomo. Wspomniany ekran to na razie tylko prototyp i pokaz możliwości technologicznych firmy LG. Imponujący pokaz, więc mam nadzieję, że nowe rozwiązanie szybko trafi pod strzechy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Pioneer BDR-206MBK - wypal sobie... 128 GB! Kanał Spike może pojawić się w Polsce Niezwykłe zimowe hotele Praca już w drodze do pracy w mobilnym biurze Microsoftu Cudownie obleśne słuchawki dla fanki "Star Wars" TomTom prezentuje sportowe zegarki Runner i Multi-Sport. Nieźle się zapowiadają! Z kastetem wśród makaronu MacBook Air w rękach (niektórych) szczęśliwców Rozwiąż 10 najbardziej irytujących problemów z Windows Vista Poklatkowa animacja ze świeczek [wideo] Google zastąpi Ci obcojęzyczny słownik Podłączamy komputer do telewizora

Popularne w tym tygodniu:

Do Biedronki powraca wielki hit. Dawno nie było takiej oferty