Pomysłowość Koreańczyków nie zna granic. Tak LG promuje swoje produkty

Zawsze dziwi mnie to, jak nudne, schematyczne i powtarzalne są wszystkie reklamy. Kreatywność i humor to niestety bardzo rzadkie zjawisko. Są na szczęście wyjątki, a jednym z nich jest LG. Oto przegląd najciekawszych i najśmieszniejszych reklam koreańskiego producenta. Da się? Jak widać da!

Dobra reklama, to taka którą człowiek zapamięta. A zapamięta taką, która wywołała u niego emocje — najlepiej te pozytywne. Oglądając niektóre reklamy różnych produktów LG na mojej twarzy gościł uśmiech, a sympatia do marki wzrosła.

Telewizory i monitory

LG jest jednym z weteranów rozdzielczości Ultra HD i jednym z pierwszych producentów, którzy ją zastosowali. Dobrze, że zadbali także o odpowiedni marketing. Po obejrzeniu poniższej reklamy, nie poszedłbym co prawda od razu do sklepu i nie kupił tego produktu, ale gdybym szukał kiedyś TV 4K, w pierwszej kolejności spojrzałbym na ofertę LG, przypominając sobie "rozmowę kwalifikacyjną".

Reklamy w formie pranku (żartu, gagu) zawsze spoko! Oto kolejna — tym razem reklamująca monitory panoramiczne o niespotykanych proporcjach 21:9.

Wiemy już, że reakcje ludzi są różnorodne i często zabawne, ale… jak na ultrarealistyczną rozdzielczość reagują zwierzaki?

Smartfony

Zmieniamy kategorię urządzeń, jednak zostaniemy przy zwierzętach. Wiedzieliście, że kurczaki potrafią utrzymać głowę idealnie w tej samej pozycji, nawet gdy ich ciało się rusza? To zupełnie tak samo jak soczewka w obiektywie aparatu względem całego telefonu! LG — ode mnie macie ukłony!

A teraz kolejny prank. Cóż, ryzyko się opłaciło, bo mimo chwili grozy, ci co się odważyli, zyskali całkiem dużo - nowego LG G2. Ciekawi mnie tylko kwestia techniczna… Jakim cudem "rzeźnik" rodem z horroru, oddawał ludziom także ich starego smartfona w nienaruszonym stanie?

Koreański producent wręcz perfekcyjnie reklamuje to, czym smartfony LG się wyróżniają. Była stabilizacja — pora na KNOCK Code.

Po obejrzeniu tych czterech komediowych scenek, jestem w stanie (przynajmniej na ten moment) uwierzyć, że stukanie w odpowiednie miejsca ekranu ma sens większy, niż by się na początku wydawało.

Tą reklamą LG pozamiatało, a właściwie odkurzyło konkurencję…

Nawet reklama odkurzacza nie musi być więc nudna. Liczy się pomysł.

Rekordowe trolololo

Nie tylko filmiki reklamowe w wykonaniu LG są dobre — inne sposoby reklamy także niszczą system. Chociażby banery na Times Squere. LG ma wykupione te miejsca reklamowe od ponad 20 lat. Natomiast Samsung zainwestował w nie całkiem niedawno. Nie przewidział jednak, że przestrzeń pod obszarem należącym do LG, nie jest dobrym wyborem…

Kilka dni przed premierą nowego flagowca Samsunga, pojawiły się banery o tym informujące. LG postanowiło także wykorzystać cyfrę "4", dając Samsungowi pstryczka w nos. Takie pojedynki gigantów to ja rozumiem! A nie jakieś walki patentowe…

Warto także przypomnieć, że LG może pochwalić się rekordem Guinnessa dotyczącym największego baneru reklamowego. Konstrukcja waży 1800 ton i ma wymiary 250 x 12 metrów. Jego powierzchnia odpowiada dwóm boiskom do piłki nożnej, a znajduje się w Arabii Saudyjskiej.

Do tej pory za pomysłowe uważałem naprawdę nieliczne firmy — na przykład piwo Żubr ;) Do zacnego grona marek potrafiących bawić się marketingiem dołącza jednak także LG. Gratulacje!

Autor: Łukasz Skałba

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Plazma czy LCD – co kupić pod choinkę? Słuchawki sterowane... wzrokiem od DoCoMo (wideo) Z prochu powstałeś, w proch cię Resomator obróci Roboty same się... przytulają? [wideo] Picie herbaty nie jest takie nudne! 15 nietypowych zaparzaczy dla herbaciarzy Czy PressurePen to idealny stylus do Twojego tabletu? [wideo] Trójwymiar z II wojny światowej Nowe technologie i zdrowy sen 12,5 zł brutto za godzinę. Chcecie pracować w Amazonie za takie pieniądze? Zaplanuj wydatki i emeryturę z finplan Dawne polskie salony gier: wakacje przy automacie zamiast na plaży i nauka życia w spelunach Alternatywne metody siedzenia przy komputerze

Popularne w tym tygodniu:

Mars 2020. Łazik Perseverance w poszukiwaniu życia na Czerwonej Planecie Avtek Micker Pro – zabawka i do tańca, i do… różańca