W czym Koreańczycy byli pierwsi? Poznaj najważniejsze rekordy LG

LG działa już od ponad 65 lat. W tym czasie firma zrewolucjonizowała branżę elektroniczną nie tylko w swojej ojczystej Korei Południowej. Przekonaj się, jakie były jej największe osiągnięcia.

Zmodyfikowane zdjęcie: Flaga na księżycu

Zmodyfikowane zdjęcie: Flaga na księżycu (Shutterstock)

Zaczęło się stosunkowo skromnie. W latach 60. LG – wówczas nazywane GoldStar – wyprodukowało pierwsze koreańskie radio, pierwszy telewizor, pierwszą lodówkę, pralkę, a nawet pierwszą w Korei klimatyzację. Te osiągnięcia, pozornie niewielkie w skali świata, dla kraju kojarzonego wówczas z rolnictwem stanowiły przełom i umożliwiły szybkie dogonienie Zachodu pod względem technologicznym. Rezultat? Od prawie dwudziestu lat LG zdobywa tytuły „pierwszego producenta w historii”. W czym Koreańczycy wyprzedzili resztę świata?

Rekordy LG

1998 - firma może pochwalić się pierwszym na świecie telewizorem plazmowym o 60-calowym ekranie.

2000 – LG wysyła do sklepów pierwszą w historii lodówkę z dostępem do Internetu. Urządzenie potrafi określić, jakie artykuły znajdują się wewnątrz, oraz poinformować o konieczności dokupienia kończących się lub brakujących produktów.

LG Smart Refridgerator

2001 – do coraz dłuższego szeregu urządzeń smart dołącza pierwsza na świecie pralka z Internetem, a także pierwsza podłączona do globalnej sieci mikrofalówka i klimatyzacja.

2008 – pojawia się pierwsze 55-calowe urządzenie all-in-one z ekranem LCD, łączące cechy telewizora i możliwości komputera osobistego. Także w tym roku do sprzedaży trafia pierwszy prawdziwie ogromny, aż 71-calowy telewizor plazmowy. Na tym nie koniec, bowiem LG prezentuje pierwszy łączący się z telefonem headset wykorzystujący Bluetooth.

2009 – świat po raz pierwszy może rzucić okiem na LG NAS, czyli Network Attached Device. To pierwsze takie urządzenie do przechowywania danych połączone z odtwarzaczem i nagrywarką Blu-ray, automatycznie synchronizujące się z pecetem, umożliwiające dzielenie się na odległość zawartością dysków i streamowanie plików do odtwarzaczy Blu-ray.

LG NAS

2010 – do katalogu dokonań LG dołącza produkcja pierwszego i wówczas najszybszego na świecie smartfona z dwurdzeniowym procesorem. Chodzi o model LG Swift 2X, który ze względu na technologiczne pierwszeństwo trafił do Księgi rekordów Guinnessa. Ponadto w tym samym roku do sklepów trafił pierwszy w historii telewizor wyświetlający obraz 3D wykonany w technologii Full LED (czyli o podświetleniu pod całym ekranem, a nie tylko na krawędziach).

LG Swift 2X

2012 – do sprzedaży trafia pierwszy 84-calowy telewizor Ultra HD. Towarzyszy mu LG Optimus G, czyli pierwszy smartfon z czterordzieniowym procesorem Snapdragon S4 Pro.

2013 – LG prezentuje swój innowacyjny OLED z zakrzywionym ekranem, czyli pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Pionierski telewizor robi wrażenie do dziś. Model 55EA9800 z 4 subpikselami zapewniającymi większą wyrazistość kolorów, z nieskończonym kontrastem, opcją wyświetlania obrazu w 3D, konwersją 2D do 3D i pilotem Magic Remote, a przy tym o grubości zaledwie 4,3 mm, zadowoli każdego wideofila. Również w tym roku do sprzedaży trafia pierwszy smartfon z zakrzywionym i elastycznym ekranem, czyli LG G Flex.

LG OLED Curved TV

2014 – jednym z najświeższych osiągnięć LG jest wpis do Księgi rekordów Guinnessa za… największą w historii reklamę typu outdoor. Gargantuiczny billboard reklamujący LG G3 ma 240 metrów długości i 12 wysokości. Ustawiono go w pobliżu lotniska King Khalid International Airport w Arabii Saudyjskiej.

Rekordowy billboard LG

Biorąc pod uwagę rosnącą częstotliwość, z jaką LG dostarcza kolejne przełomowe technologie, jeszcze w tym roku możemy spodziewać się ustalenia kolejnego rekordu.

Autor: Michał Puczyński

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nowe nagrywarki Blu-ray Sony w Japonii Szybkie malowanie z Dulux BackPack Roller System Megafon dla leniwych! Wi-Fi w pociągach PKP Intercity? Pewnie, że chcę! Jest tylko jedno "ale"... Unowocześniony All-in-One Onkyo Sotec DE702 Jesteś nałogowym graczem? Mogą Ci nie uwierzyć, że masz czas na pracę! Zalety shotguna i Tasera połączone! [wideo] Spirala dziesięciu pięter ruchomych schodów Komórkomania: HTC Hero - pierwsze wrażenia Półek nigdy za wiele Chodzenie po wodzie jest już możliwe? Automaty biletowe: powinny być proste i szybkie. Są problemem większym niż się wydaje

Popularne w tym tygodniu:

Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Zbudowali… latającą deskorolkę. Tak, to działa Robot, który rozumie drugiego robota. Naukowcy już go stworzyli Chiny ujawniają prototyp pociągu kolei magnetycznej. Prędkość? 620 km na godzinę Latające samochody General Motors. Pobudzają wyobraźnię Włosi stworzyli samolot przeznaczony wyłącznie do transportu szczepionek na COVID-19 Przyczepione na grzyby. Rewolucyjne rzepy, które pozwolą robotom chodzić po ścianach Wykorzystaj technologię i zaprojektuj wnętrza marzeń Co to jest switch PoE i do czego służy?