W czym Koreańczycy byli pierwsi? Poznaj najważniejsze rekordy LG

LG działa już od ponad 65 lat. W tym czasie firma zrewolucjonizowała branżę elektroniczną nie tylko w swojej ojczystej Korei Południowej. Przekonaj się, jakie były jej największe osiągnięcia.

Zmodyfikowane zdjęcie: Flaga na księżycu

Zmodyfikowane zdjęcie: Flaga na księżycu (Shutterstock)

Zaczęło się stosunkowo skromnie. W latach 60. LG – wówczas nazywane GoldStar – wyprodukowało pierwsze koreańskie radio, pierwszy telewizor, pierwszą lodówkę, pralkę, a nawet pierwszą w Korei klimatyzację. Te osiągnięcia, pozornie niewielkie w skali świata, dla kraju kojarzonego wówczas z rolnictwem stanowiły przełom i umożliwiły szybkie dogonienie Zachodu pod względem technologicznym. Rezultat? Od prawie dwudziestu lat LG zdobywa tytuły „pierwszego producenta w historii”. W czym Koreańczycy wyprzedzili resztę świata?

Rekordy LG

1998 - firma może pochwalić się pierwszym na świecie telewizorem plazmowym o 60-calowym ekranie.

2000 – LG wysyła do sklepów pierwszą w historii lodówkę z dostępem do Internetu. Urządzenie potrafi określić, jakie artykuły znajdują się wewnątrz, oraz poinformować o konieczności dokupienia kończących się lub brakujących produktów.

LG Smart Refridgerator

2001 – do coraz dłuższego szeregu urządzeń smart dołącza pierwsza na świecie pralka z Internetem, a także pierwsza podłączona do globalnej sieci mikrofalówka i klimatyzacja.

2008 – pojawia się pierwsze 55-calowe urządzenie all-in-one z ekranem LCD, łączące cechy telewizora i możliwości komputera osobistego. Także w tym roku do sprzedaży trafia pierwszy prawdziwie ogromny, aż 71-calowy telewizor plazmowy. Na tym nie koniec, bowiem LG prezentuje pierwszy łączący się z telefonem headset wykorzystujący Bluetooth.

2009 – świat po raz pierwszy może rzucić okiem na LG NAS, czyli Network Attached Device. To pierwsze takie urządzenie do przechowywania danych połączone z odtwarzaczem i nagrywarką Blu-ray, automatycznie synchronizujące się z pecetem, umożliwiające dzielenie się na odległość zawartością dysków i streamowanie plików do odtwarzaczy Blu-ray.

LG NAS

2010 – do katalogu dokonań LG dołącza produkcja pierwszego i wówczas najszybszego na świecie smartfona z dwurdzeniowym procesorem. Chodzi o model LG Swift 2X, który ze względu na technologiczne pierwszeństwo trafił do Księgi rekordów Guinnessa. Ponadto w tym samym roku do sklepów trafił pierwszy w historii telewizor wyświetlający obraz 3D wykonany w technologii Full LED (czyli o podświetleniu pod całym ekranem, a nie tylko na krawędziach).

LG Swift 2X

2012 – do sprzedaży trafia pierwszy 84-calowy telewizor Ultra HD. Towarzyszy mu LG Optimus G, czyli pierwszy smartfon z czterordzieniowym procesorem Snapdragon S4 Pro.

2013 – LG prezentuje swój innowacyjny OLED z zakrzywionym ekranem, czyli pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Pionierski telewizor robi wrażenie do dziś. Model 55EA9800 z 4 subpikselami zapewniającymi większą wyrazistość kolorów, z nieskończonym kontrastem, opcją wyświetlania obrazu w 3D, konwersją 2D do 3D i pilotem Magic Remote, a przy tym o grubości zaledwie 4,3 mm, zadowoli każdego wideofila. Również w tym roku do sprzedaży trafia pierwszy smartfon z zakrzywionym i elastycznym ekranem, czyli LG G Flex.

LG OLED Curved TV

2014 – jednym z najświeższych osiągnięć LG jest wpis do Księgi rekordów Guinnessa za… największą w historii reklamę typu outdoor. Gargantuiczny billboard reklamujący LG G3 ma 240 metrów długości i 12 wysokości. Ustawiono go w pobliżu lotniska King Khalid International Airport w Arabii Saudyjskiej.

Rekordowy billboard LG

Biorąc pod uwagę rosnącą częstotliwość, z jaką LG dostarcza kolejne przełomowe technologie, jeszcze w tym roku możemy spodziewać się ustalenia kolejnego rekordu.

Autor: Michał Puczyński

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Cyfrowe okno OLED Samsunga Wahadłowiec kosmiczny z klocków LEGO Acer Iconia Touchbook - dwuekranowiec w akcji [test cz. 1] Toshiba też przygotowała cały zestaw sprzętu multitouch Eken - wideoprezentacja Solidny stolik do laptopa może być Twój - rozwiązanie konkursu G.Skill Titan - SSD „nie do zdarcia” Cztery nowe monitory od Asusa Pogromcy duchów na pendrivie Którą wersję Windows Vista wybrać? F-117 odchodzi na emeryturę Kreator instalatorów od ClickTeam

Popularne w tym tygodniu:

Samolot nowej generacji prawie gotowy. Overture będzie latał z prędkością nawet 2700 km/h M-497 Black Beetle - pociąg z napędem odrzutowym. Dlaczego takimi nie jeździmy? Bloodhound LSR przygotowuje się do przełamania bariery 1600 km/h Japończycy chcą oświetlić niebo sztucznymi meteorami. Przygotowania już prawie skończone