LG G Flex2 już w Polsce. Tak było na premierze

Gdy pod jednym dachem spotykają się przedstawiciele mediów związanych z branżą technologiczną i modową, to wiedz, że coś się dzieje.

Ekipa LG, sieci Play i ZuoCorp+

Ekipa LG, sieci Play i ZuoCorp+

Wspomniany dach znajduje się w warszawskim lokalu o wdzięcznej nazwie "Pies Czy Suka", a powodem naszego spotkania była polska premiera smartfona LG G Flex2. Z naszych pierwszych wrażeń wiecie już, że wygięty telefon LG jest inżynieryjnym dziełem sztuki, więc obecność na tym wydarzeniu mediów technologicznych Was zapewne nie dziwi. Skąd jednak zainteresowanie branży modowej?

Inżynierowie LG postawili nie tylko na technologię z najwyższej półki (wygięty ekran P-OLED, samoregenerująca się obudowa, Snapdragon 810), bo ta została okraszona niebanalnym wzornictwem. Kolokwialnie mówiąc - LG G Flex2 to kawał ładnego urządzenia, które bez wątpienia przyciąga wzrok. Naturalną koleją rzeczy smartfonem LG interesują się więc nie tylko gadżeciarze i technologiczni zapaleńcy, ale i osoby zafascynowane stylem i modą.

Lifestyle'ową naturę G Flexa2 podkreśla również nawiązanie współpracy ze studiem ZuoCorp+, w ramach której powstała koncepcyjna suknia G Flex2 Mirror Dress.

Nazwa tej kreacji jest nieprzypadkowa, wszak została ona zainspirowana zakrzywionym wzornictwem smartfona LG. Cały proces projektowania najlepiej wyjaśnią Wam zresztą Łukasz Laskowski i Bartek Michalec ze studia ZuoCorp+.

Zła wiadomość jest taka, że na modzie znam się równie dobrze, co na faunie i florze występującej w Gwinei Równikowej, więc o sukni nie jestem w stanie napisać nic więcej niż "fajna". Nawet ja źródło inspiracji widzę jednak jak na dłoni. Żałuję jednocześnie, że użyta tkanina — wzorem modelu G Flex2 — prawdopodobnie nie będzie w stanie się sama zregenerować po ewentualnym podarciu ;)

Na przygotowaniu sukni owoce wspomnianej współpracy się zresztą nie kończą. Panowie ZuoCorp+ przygotowali także etui wykonane ze skóry pokrytej specjalnym polimerem, dzięki czemu pokrowiec mieni się w różnych kolorach w zależności od kąta padania światła.

Etui trafi do rąk klientów, którzy zdecydują się zamówić model G Flex2 w przedsprzedaży, z którą ruszyła właśnie sieć Play. Po rozpoczęciu normalnej sprzedaży — co nastąpi w ciągu kilku tygodni — abonenci fioletowego operatora otrzymają pokrowiec wykonany z włoskiej skóry o fakturze zainspirowanej wzorem spalonego drewna, co jest znakiem rozpoznawczym marki ZuoCorp+.

Jak wspomniałem, przedsprzedaż już wystartowała, a zamówienia możecie składać na stronie sieci Play, gdzie model LG G Flex2 można nabyć już za złotówkę w ofercie Formuła Europa Unlimited. Warto zaznaczyć, że do 31 marca Play ma wyłączność operatorską na dystrybucję tego smartfona.

Os siebie dodam jeszcze, że obecność na premierze smartfona połączonej z prezentacją zainspirowanej nim sukni była dla mnie ciekawym doświadczeniem i jestem bardzo ciekaw, czy firmie G Flex2 faktycznie skradnie serca osób ceniących sobie styl. Wiele na to wskazuje, bo frekwencja na tym wydarzeniu była imponująca.

Autor: Miron Nurski

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Glance – mózg na pasku. Nawet zwykły zegarek może zmądrzeć! Przydrożny radar, który będzie wiedzieć o kierowcy wszystko Netgear WNHDB3004 Wireless-N HD - stwórz bezprzewodowe kino domowe Epson MovieMate 55 - mobilne centrum rozrywki Wiemy jak będzie wyglądał mechaniczny telefon za 300 000 dolarów Działający wibrator na parę; Unikać kontaktu z odsłoniętą skórą! (+18) Kolejne UMPC z Atomem na pokładzie. Tym razem od OQO Malutki odtwarzacz, który wygląda jak suszarka Walka o energię: nowe oblicze miejskiego survivalu Najmniejszy dom świata ma metr kwadratowy. Chcielibyście w takim mieszkać? Nie idź tam, bo gwałcą! Policja ostrzega w Sieci, a serial pokazuje, dlaczego to zły pomysł Sony VAIO Z13 - bez kompromisów

Popularne w tym tygodniu:

Niemal tak duża jak największy budynek w Polsce. Może stanąć na Bałtyku Wygląda jak futurystyczna dzielnica z filmu science-fiction. Most z wodospadem to efektowna wizja Paryża Nowy naczelny Trójki. Kim jest Kuba Strzyczkowski? Znany nie tylko z radia Samsung i jego nowe, zakrzywione monitory. Znamy ceny w Polsce Lot NASA i SpaceX rozpoczyna nową erę podboju kosmosu. Miała wyglądać inaczej. Afrykański naukowiec chciał chodzić po Księżycu na rękach