LG G Watch Urbane i Urbane LTE - pierwsze wrażenia

LG G Watch Urbane i G Watch Urbane LTE. Nazwy dość jednoznacznie wskazują, że to warianty jednego produktu. Tymczasem oba urządzenia łączy jedynie to, że są smartwatchami.

Wyglądają zupełnie inaczej, mają różne specyfikacje, funkcje a nawet systemy operacyjne. G Watch Urbane bezpiecznie można nazwać wariantem LG G Watch R.

LG G Watch Urbane

G Watch R jest moim zdaniem wybitnie męskim produktem w dość sportowym stylu. Urbane jest bardziej elegancki i — po wymianie paska — może zainteresować także kobiety. Watch R i Urbane mają identyczne specyfikacje: okrągłe ekrany P-OLED o 1,3-calowej średnicy, układy Snapdragon 400, 512MB pamięci RAM, 4GB pamięci wbudowanej oraz baterie o pojemności 410mAh. Oba są też wodoodporne i bazują na Android Wear.

Różnice dotyczą wyglądu i wykonania. Urbane dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: srebrnym i złotym. Urządzenie jest zrobiona ze stali. Z pierścienia wokół ekranu zniknęło oznaczenie godzin, a ostre linie koperty zostały złagodzone, co nadaje zegarkowi wyglądu w stylu retro. Również dekiel został zrobiony z metalu (w G Watch R był on plastikowy). Pasek zegarka zrobiony jest ze skóry ozdobionej przeszyciem.

G Watch Urbane jest ładny i bardziej elegancki od G Watch R. Zmiany dotyczą jednak wyłącznie wyglądu, więc jeśli chcecie wiedzieć więcej bezpiecznie mogę odesłać do minitestu erki.

Urbane w najbliższym czasie nie będzie oficjalnie wprowadzony na polski rynek. Najpierw Google musi spolszczyć system. Nie jest jednak wykluczone, że w sprzedaży pojawią się urządzenia sprowadzone z innych rynków — było tak w przypadku G Watch R.

LG G Watch Urbane LTE

Urbane LTE to zupełnie nowy produkt. Jest większy, ma stalową kopertę i bransoletę i trzy przyciski. W środku jest zdecydowanie większa bateria niż w modelu Urbane, ale z tych 710mAh trzeba wykroić sporo na zasilanie licznych modułów. Urbane LTE — jak sama nazwa wskazuje — ma slot na kartę, a także GPS i pakiet innych sensorów. Przede wszystkim jednak bazuje nie na Android Wear, ale na WebOS. System jest dość intuicyjny: wystarczyło kilka minut, żebym ogarnął jak się go obsługuje. W standardzie dostępne są aplikacje sportowe, komunikatory, narzędzie do rozpoznawania mowy, usługa do płatności zbliżeniowych, a dodatkowe aplikacje można pobierać ze sklepu. Co ciekawe, system docelowo będzie pozwalać na instalowanie aplikacji z Androida.

LG G Watch Urbane LTE ma tylko jedną wadę - nie jest i nie będzie dostępny na polskim rynku. Urządzenie wymaga w pełni rozwiniętej infrastruktury LTE, a taka jest w niewielu miejscach na świecie. Produkt skierowany jest na rynek koreański.

Podsumowanie

Nie każdy potrzebuje smart zegarka, a jeszcze mniej osób jest gotowe zapłacić za smartwatch kwotę taką, jak za telefon z średniej półki. Jednak nawet gadżetosceptycy przyznają, że wearables LG są bardzo udane. Już G Watch R jest produktem, który można założyć do garnituru, bez obaw, że będzie się posądzonym o skrajne nerdostwo. Nowe urządzenia są jeszcze bliżej klasycznych zegarków, a zdaje się, że taka forma jest najłatwiejsza do przełknięcia dla szerokiego grona odbiorców.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – podsumowanie testów i recenzja Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – i do domu, i do pracy Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – projektor zawsze pod ręką. Czy to ma sens? Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – paszport do świata multimedialnej rozrywki

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen Gala Mobility Trends – podsumowanie roku 2017 w branży mobilnych technologii